Winamp będzie kupiony przez... Radionomy? No to mamy niespodziankę!

02-01-2014, 08:36

Winamp miał skończyć swój żywot w grudniu. Najwyraźniej przetrwa, choć wbrew oczekiwaniom nie kupi go gigant, taki jak Microsoft.

W listopadzie tego roku świat obiegła wiadomość, która zasmuciła naprawdę wielu ludzi. AOL zamyka Winampa. Kiedyś niemal każdy zetknął się z tym odtwarzaczem i stąd sentyment do niego. Wielu ludzi nadal go używa. Obserwatorzy rynku zgadzają się, że Winamp mógł zostać usługą w rodzaju iTunes i jego potencjał został zmarnowany.

Po ogłoszeniu tej smutnej nowiny pojawiły się petycje o utrzymanie Winampa lub przynajmniej udostępnienie go jako open source. Były też plotki, że Microsoft chce przejąć Winampa i Shoutcast. Teraz wszystko wskazuje na to, że słynny odtwarzacz przejmie ktoś inny.

Radionomy przejmuje Winamp i Shoutcast(?)

Jak podaje TechCrunch, Winamp i Shoutcast są przejmowane przez Radionomy. Jest to firma z siedzibą w Brukseli, która dostarcza usługę agregatora stacji radiowych oraz narzędzia do tworzenia i promowania własnych stacji radiowych.

TechCrunch nie wyjaśnia dokładnie, skąd wie o przejęciu, ale wydaje się pewny tej informacji. Na stronie Winamp.com nie ma żadnego komunikatu w tej sprawie, choć warto zaznaczyć, że strona ta nie powinna być dostępna od 20 grudnia. Sama jej dostępność sugeruje, że AOL zmienił zdanie w sprawie Winampa.

Na stronie Radionomy w chwili pisania tego tekstu również nie ma komunikatu o przejęciu. Podobnie na stronie usługi na Facebooku. Na forum Winampa odnotowano jednak zmiany danych w bazie WHOIS, które sugerują przejęcie strony Winamp.com przez Radionomy. TechCrunch wydaje się mieć jakieś dodatkowe informacje, skoro mówi także o przejęciu Shoutcasta.

zrzut

Microsoft byłby lepszy? Niekoniecznie

Przejęcie Winampa przez Radionomy może się wydawać rozczarowaniem, przynajmniej po tym, jak pojawiły się plotki o przejęciu przez Microsoft. Warto jednak zauważyć, że przejęcie przez znanego gracza wcale nie gwarantuje sukcesu. Winamp jest tego świetnym przykładem.

Sonda
Czy marka Winamp może jeszcze komuś ułatwić zarabianie na muzyce?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Mając na uwadze charakter usług Radionomy, Winamp i Shoutcast wydają się dla niego świetnymi nabytkami. Transakcja może rozreklamować startup, który nie jest bardzo znany, ale jednak nabywa kultową markę.

Shoutcast może kilkakrotnie powiększyć katalog stacji radiowych Radionomy. Jego nowy właściciel nie ucieka od myślenia o takich problemach, jak monetyzacja i marketing. Właśnie tego potrzebują usługi Winamp i Shoutcast, aby za jakiś czas znów nie stały się bohaterkami newsów o zamknięciu produktów z wielkim potencjałem.

Czytaj także: Spotify za darmo na urządzeniach mobilnych i z muzyką Led Zeppelin


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031