Warsztaty „Umowy wdrożeniowe IT – aspekty prawne i praktyczne”

PATRONAT MEDIALNY 22-09-2016, 06:56

Realizacja projektów związanych z wykonaniem i dostarczeniem oprogramowania na zamówienie oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wiąże się z szeregiem ryzyk prawnych i biznesowych.

Zamawiający narażony jest na wymuszanie odbioru nie w pełni gotowego systemu, problem z egzekwowaniem odpowiedzialności za błędy czy wywieranie presji przez groźbę wypowiedzenia udzielonej licencji. Również wykonawca ponosi istotne ryzyka, nie raz natykając się na brak współdziałania, niesprecyzowane wymagania zamawiającego, przeciąganie procedur odbioru czy wstrzymywanie zapłaty wynagrodzenia. Dobrze przygotowana umowa może znacznie ograniczyć te ryzyka, a celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy jak tego dokonać.

Szkolenie, które odbędzie się 27 października w Warszawie, zostanie przeprowadzone w oparciu o analizę konkretnych przypadków z praktyki, coraz liczniejszych orzeczeń sądów w sprawach z zakresu wdrożeń IT oraz przykładowych postanowień umów wdrożeniowych. Omawiane w czasie szkolenia przykłady pozwolą na konkretnych przypadkach pokazać, jak identyfikować ryzyka prawne i znaleźć akceptowalne biznesowo rozwiązanie w umowach o wdrożenie systemów informatycznych.

Warsztaty „Umowy wdrożeniowe IT – aspekty prawne i praktyczne”

Dowiedzą się Państwo, gdzie tkwią podstawowe zagrożenia prawne związane z wdrożeniem systemów IT oraz poznają Państwo sposoby ich unikania. Poznają Państwo praktyczne rozwiązania najczęściej spotykanych problemów. Będą mogli Państwo uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania prowadzącemu. Uzyskają Państwo praktyczną wiedzę, bardzo przydatną w codziennej pracy zawodowej.

Szkolenie szczególnie polecamy praktykom zawodowo związanych z wdrożeniami systemów IT po stronie zamawiającego i wykonawcy:

  • dyrektorom działów IT,
  • kierownikom projektów informatycznych,
  • managerom odpowiedzialnych w firmach IT za negocjacje i realizację umów, w szczególności umów na wdrożenie systemów informatycznych, umów o wykonanie oprogramowania,
  • informatykom i osobom biorącym udział w negocjowaniu umów o wykonanie, oprogramowania lub wdrożenie systemu informatycznego,
  • prawnikom wewnętrznym (In-house lawyers) firm planujących realizować wdrożenie informatyczne i dostawców IT,
  • właścicielom firm informatycznych.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/uw2/formularz_pr10.php

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/uw2/index.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag umowy ITtag systemy ITtag patronat DI
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930