Warszawa: mobiParking, czyli płacenie za parking przez telefon

20-12-2011, 19:14

Stołeczni kierowcy mogą już korzystać z usługi mobiParking, która umożliwia płacenie komórką za postój w strefach płatnego parkowania. Rozwiązanie łączy w jednym systemie wszystkie nowe i dotychczasowe metody płatności: poprzez aplikację mobilną, szybkie kody i SMS.

Od początku grudnia mobiParking oferuje w Warszawie płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Kierowca rejestruje się w jednym systemie, a może korzystać z trzech różnych form płatności, także w technologii, z którymi mógł się wcześniej zetknąć. Dzięki temu płacenie za parkowanie komórką stało się bardziej intuicyjne i wygodne - twierdzi Marek Toczyski, Prezes Zarządu FMS Media.

Z usługi mobiParking mogą korzystać wszyscy posiadacze komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Dotychczasowi użytkownicy SMSParking zostali objęci usługą automatycznie, natomiast wszyscy pozostali po rejestracji, która aktywuje system we wszystkich technologiach jednocześnie. Po dokonaniu rejestracji należy zasilić utworzone konto środkami pieniężnymi oraz zaopatrzyć się i umieścić w pojeździe identyfikator mobiParking. Jest nim specjalna naklejka dostępna w kilkunastu punktach odbioru lub wydruk, którego wzór można znaleźć na stronie internetowej (www.mobiparking.pl), w zakładce „Aktywacja”.

Czytaj też: Płatności mobilne... za pomocą głosu

mobiParking, płatności mobilne za parking w Warszawie
fot. - mobiParking, płatności mobilne za parking w Warszawie
W celu rozpoczęcia korzystania z usługi należy wysłać wiadomość SMS o treści A(spacja) na numer 82002. Zarejestrować się można również bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Żeby ją pobrać, należy wpisać w przeglądarce internetowej telefonu adres m.mobiparking.pl lub wysyłać wiadomość SMS o treści „MOBI” na nr 82002. Aplikacja działa na telefonach z dostępem do internetu i jest zgodna z systemami Android, BlackBerry, Windows Mobile oraz Javą, którą wykorzystują komórki z systemem Symbian. Wkrótce zostanie udostępniona wersja dla użytkowników iPhone'ów.

mobiParking został wyłoniony w drodze przetargu ogłoszonego przez Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, stając się jedynym obowiązującym kanałem płatności komórką za parkowanie w stolicy. Umowy z poprzednimi operatorami usług wygasły z końcem listopada. Operatorem nowego systemu jest firma FMS Media, która dotychczas odpowiadała za obsługę działającej od 2007 r. technologii SMSParking. Nowością w tym roku był fakt, że firma wystartowała w każdej z trzech części przetargu, oferując swoje zintegrowane rozwiązanie we wszystkich trzech dostępnych technologiach. W związku z poszerzeniem zakresu funkcjonalności system przybrał nazwę mobiParking.

Pełną instrukcję aktywacji usługi mobiParking oraz sposobu korzystania ze wszystkich trzech technologii płatności za parkowanie można znaleźć na stronie internetowej: www.mobiparking.pl


Następny artykuł » zamknij

BT pozwało firmę Google

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031