Warsaw Genomics, polski startup biotechnologiczny walczy o tytuł zwycięzcy regionu CEE

18-10-2017, 14:46

Warsaw Genomics został laureatem Central European Startup Awards w kategorii „najlepszy startup biotechnologiczny” w Polsce. Zespół naukowców i lekarzy z Uniwersytetu Warszawskiego walczy teraz o tytuł laureata regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Internetowe głosowanie na faworytów potrwa do 24 października.

Spółka Warsaw Genomics, zajmująca się nowoczesnymi badaniami genetycznymi, została nominowana do nagrody CESA (Central European Startup Award) – międzynarodowego konkursu wyłaniającego najbardziej obiecujące firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Naukowcy, lekarze i matematycy, którzy poszukują w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób, już zostali uhonorowani tytułem „Najlepszego Startupu Biotechnologicznego” w Polsce. Zespół obecnie walczy o  zwycięstwo w tej samej kategorii na arenie międzynarodowej.

W kolejnym etapie konkursu, o tym, kto otrzyma tytuł najlepszego startupu w EuropieŚrodkowo-Wschodniej zdecyduje jury oraz głosy publiczności. Punkty na swoich faworytów można oddawać do 24 października w głosowaniu internetowym. Dodatkową „nagrodę publiczności” otrzyma firma, która zdobędzie najwięcej głosów internautów.

Konkurs CESA obejmuje 10 krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Polskę, Austrię, Węgry, Słowenię, Słowację, Czechy, Bułgarię, Rumunię, Serbię i Chorwację) i ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujących i inspirujących startupów, mających wpływ na rozwój regionu CEE. Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach, m.in: biotechnologia, rozwiązania typu „smart city”, fintech, społeczeństwo. Tylko w 2016 r. do konkursu zostało zgłoszonych ponad 800 firm.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 23 listopada podczas uroczystej gali w stolicy Bułgarii. Warsaw Genomics to spółka powiązana z Uniwersytetem Warszawskim, na którą składa się zespół lekarzy i naukowców zajmujących się zróżnicowanymi i szczegółowymi testami genetycznymi. Misją Warsaw Genomics jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki.

Zespół WG jest autorem metodologii testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym, która pozwala 20-krotnie obniżyć ceny testów, a przy tym nie stracić wysokiej czułości wykonywanych badań.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy