Wakacje last minute? Pamiętaj o przygotowaniu paszportu!

14-08-2018, 21:56

Wakacje? Tylko po zakończeniu sezonu! Mniej ludzi, zdecydowanie taniej, a pogoda nadal dopisuje. Jeśli chcesz wypocząć w jednym z państw Unii Europejskiej do wyjazdu wystarczy dowód osobisty. Problem pojawia się kiedy chcesz ruszyć dalej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pamiętaj, aby jadąc poza kraje Unii europejskiej, sprawdzić, czy Twój paszport jest jeszcze ważny. Jeśli nie jest, złóż wniosek o wydanie nowego dokumentu. Potem możesz online dowiedzieć się, czy możesz go już odebrać.

Paszport możesz odebrać w terminie 30 dni od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach - w tym w szczycie wakacyjnego sezonu - termin może się wydłużyć. Jeśli złożyłeś wniosek, nie musisz pojawiać się w urzędzie, by sprawdzić czy nowy dokumenty na Ciebie już czeka. Na potwierdzeniu złożenia wniosku o paszport znajdziesz numer swojej sprawy. To dzięki niemu w telefonie czy domowym komputerze sprawdzisz jego gotowość. Jak to działa? Wystarczy wejść na tę stronę, wpisać numer sprawy i kliknąć „Sprawdź”. Odpowiedź otrzymasz od razu. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować. Pamiętaj, że ten wydruk nie jest dokumentem urzędowym. Nic za to nie zapłacisz - usługa jest bezpłatna.

Uwaga! Pamiętaj, że w wielu krajach obowiązują wymagania dotyczące okresu ważności paszportu. Można je sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych - www.polakzagranica.msz.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.