W Zurychu powstało Centrum Transparentności

14-11-2018, 09:09

Szkodliwe i podejrzane pliki udostępniane przez użytkowników produktów Kaspersky Lab w Europie będą przetwarzane w centrach danych w Zurychu. Działanie to odzwierciedla dążenie firmy do zapewnienia integralności i wiarygodności swoich produktów i towarzyszy mu otwarcie pierwszego centrum transparentności firmy, powstałe również w tym mieście.

Nowa lokalizacja dla przetwarzania danych jest częścią szerszego planu przeniesienia infrastruktury w celu zwiększenia jej odporności na incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych oraz ataki na łańcuch dostaw, a także dalszego zwiększenia wiarygodności produktów, usług oraz procesów wewnętrznych firmy.

Od 13 listopada 2018 r. dane dotyczące zagrożeń pochodzące od użytkowników europejskich będą przetwarzane w dwóch centrach. Dane, które użytkownicy dobrowolnie zgodzili się udostępnić Kaspersky Lab, obejmują podejrzane lub nieznane wcześniej szkodliwe pliki oraz odpowiadające im metadane przekazywane przez produkty firmy do chmury Kaspersky Security Network w celu automatycznej analizy szkodliwego oprogramowania. Odbyło się także otwarcie pierwszego centrum transparentności firmy w Zurychu, za pośrednictwem którego autoryzowani partnerzy będą mogli, między innymi, uzyskać dostęp do kodu źródłowego produktów firmy, aktualizacji oprogramowania oraz reguł wykrywania zagrożeń. Centrum transparentności dostarczy rządom i partnerom informacje dotyczące swoich produktów oraz ich bezpieczeństwa, łącznie z niezbędną i istotną dokumentacją techniczną, aby mogli dokonać ich zewnętrznej oceny w bezpiecznym środowisku.

Kolejne kroki obejmują zmianę lokalizacji przetwarzania danych dla innych regionów oraz, w drugiej fazie, przeniesienie kompilacji oprogramowania do Zurychu.

Szwajcaria uznawana jest na całym świecie jako innowacyjne centrum przetwarzania danych wyróżniające się infrastrukturą IT wysokiej jakości. Zlokalizowane w sercu Europy, a jednocześnie pozostające poza strukturami Unii Europejskiej, państwo to ustanowiło własne regulacje dotyczące prywatności danych, które zostały zagwarantowane w konstytucji państwowej oraz ustawach federalnych. Ponadto w Szwajcarii obowiązują ścisłe przepisy odnośnie żądań danych pochodzących od władz.

Źródło: Kaspersky Lab


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy