W Kuala Lumpur wszystkie restauracje z Wi-Fi

02-01-2012, 20:49

Nowe prawo w Malezji nakazuje udostępnianie Wi-Fi wszystkim restauracjom w Kuala Lumpur - poinformował tamtejszy "The New Straits Times".

Drugie co do wielkości miasto w szybko rozwijającej się Malezji postanowiło zastosować niespotykany do tej pory nakaz, by jeszcze bardziej podnieść swoją konkurencyjność. Mieszkańcy z pewnością nie będą narzekali na nowości.

Czytaj także: Anonymous atakują w Malezji: 51 stron niedostępnych

Od kwietnia tego roku darmowe Wi-Fi ma być obowiązkowe, by uzyskać albo przedłużyć licencję na prowadzenie restauracji w Kuala Lumpur. Miasto ma obecnie powierzchnię ponad 243 tysięcy kilometrów kwadratowych i zamieszkuje je ponad półtora miliona ludzi.

Jak zauważa serwis TheNextWeb, już w 2008 roku operator WirelessKL uruchomił ponad 1,5 tysiąca darmowych hotspotów na tamtym obszarze. Wiele z nich zostało jednak wyłączonych, gdyż jak tłumaczą przedstawiciele usługi, skupiają się oni na podwyższeniu jakości dostępu do internetu.

Biorąc pod uwagę, że Wi-Fi może się wkrótce znaleźć nawet w automatach z napojami, darmowy internet w szybko rozwijającym się mieście nie powinien być dla nikogo większym zaskoczeniem. Oprócz restauracji nowe prawo będzie dotyczyło również kawiarni, barów oraz mniejszych klubów.

Czytaj także: P2P blokowane w Malezji


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy