Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W Krakowie uczą, jak robić gry!

PATRONAT MEDIALNY 01-04-2015, 10:11

Akademia Ganymede – trzymiesięczny cykl spotkań na temat tworzenia gier właśnie wystartował w Krakowie! Pierwsze spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt osób – programistów, projektantów i marketingowców, którzy przyszli wysłuchać blisko 2-godzinnej prezentacji o tym, jak zwiększyć szanse gry na komercyjny sukces.

ganymede academy

Technologia | Biznes | Design


Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne spotkania będą odbywać się cyklicznie w trzech modułach tematycznych. Kwietniowy grafik wypełnią prezentacje i warsztaty technologiczne, w maju odbędą się spotkania dla marketingowców i analityków, natomiast czerwiec będzie dedykowany projektantom 
i grafikom.

Najbliższe spotkanie o optymalizacji w grach odbędzie już 9 kwietnia, rejestracja rusza w najbliższy czwartek.

ganymede academy

Kraków grami stoi


Akademia Ganymede to pierwszy bezpłatny projekt edukacyjny na mapie Krakowa skierowany do twórców gier. Nasz pomysł jest dopełnieniem tego, co dzieje się w krakowskim gamedevie już od dawna. To tutaj co roku odbywa się Digital Dragons - największa w tej części Europy konferencja dla branży skupiająca polskich i zagranicznych prelegentów. To tutaj od kilku lat działa Digital Entertainment Cluster zrzeszający 16 firm z branży gier. Jedyne, czego brakowało, to sprawnie działającej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń. Mamy nadzieję, że Akademia Ganymede spełni tę funkcję – mówi Maciej Mróz, CEO Ganymede.

ganymede academy

Pomysłodawcą i sponsorem projektu jest krakowska spółka Ganymede - największe polskie studio produkujące gry społecznościowe, twórcy platformy GameDesire.com.

Więcej informacji o Akademii Ganymede i zapisach na:


ganymedeacademy.eu oraz facebook.com/ganymedeacademy

ganymede academy

Zdjęcia: Remik Załucki, Spheresis.com« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031