W Krakowie rusza nowoczesne centrum wspierania młodego biznesu

komunikat prasowy 18-05-2012, 13:52

W piątek, 18 maja br. AIP Business Link oficjalnie otwiera swój krakowski oddział. To kolejna po Warszawie filia centrum wspierania biznesu. Następne ośrodki powstaną w 3 największych miastach Polski.

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę nowoczesny biurowiec na ul. Mogilskiej 65 w Krakowie. Docelowo krakowski oddział firmy chce pomóc w rozwoju 200 najbardziej innowacyjnym startupom.

Jak zaznacza Krzysztof Kusiak, manager AIP Business Link Kraków, ideą centrum jest przyciągnięcie firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach, dlatego spotkanie Business Mixer, które inauguruje działalność krakowskiego oddziału BL poświęcone będzie aplikacjom mobilnym. Ten zupełnie nowy rynek przeżywa obecnie swój boom. Coraz częściej inwestorzy, również w Polsce, przekonują się do wspierania nowych, innowacyjnych, niekiedy bardzo śmiałych projektów biznesowych. Chcemy pokazać młodym innowatorom, że zdobycie potężnego klienta, poważnego partnera biznesowego czy intratnego kontraktu za granicą jest znacznie łatwiejsze, niż może im się wydawać – mówi.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Na konferencji otwierającej AIP BL w Krakowie obecni będą m.in. liderzy polskiego e-biznesu. Wśród ekspertów spotkania znajdzie się m.in. Piotr Wilam – pierwszy prezes największego w Polsce portalu internetowego Onet.pl, Dariusz Kocięcki – Business Development Manager w agencji marketingu mobilnego Looksoft, a także Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej. Wyjątkowym elementem konferencji będzie panel ekspercki, który oceni trzy młode firmy specjalizujące się w aplikacjach mobilnych i wybierze najlepszy Startup Miesiąca. Zaproszone startupy to Artenue, Lingapp oraz ScatchApp.

Dodatkowym elementem wydarzenia będzie prezentacja gdyńskiego startupu Gurupa.pl, który reprezentuje współczesnych twórców sztuk cyfrowych. Młoda firma zaprezentuje serię portretów, które są limitowaną kolekcją fotografii Adama Balcerka w kreacjach projektanta Kuby Boneckiego. Są to portrety gwiazd polskiego showbiznesu, które zostały sygnowane ich autografami.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Kraków – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Odbędzie się w piątek, 18 maja br. w budynku Meduza na ul. Mogilskiej 65. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.30.

Czytaj także: AIP Business Link będą wspierać przedsiębiorczość


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy