Użytkownicy Facebooka coraz lepiej dbają o prywatność

24-02-2012, 20:03

Internauci korzystający z witryn społecznościowych coraz częściej zacieśniają grono ludzi, z którymi dzielą się publikowanymi w sieci informacjami - poinformowała firma badawcza Pew Research Center.

Użytkownicy witryn takich, jak Facebook czy Twitter, stają się więc coraz mniej "społecznościowi". Bez wątpienia istotną rolę odgrywa w tym przypadku rosnąca liczba nadużyć związanych z tego typu witrynami.

Czytaj także: Facebook przynosi miliardy europejskiej gospodarce

Ponad 63% ankietowanych użytkowników witryn społecznościowych poinformowało, że w ostatnim roku kasowało internautów ze swojej listy "znajomych" - informuje Pew Research Center. Warto zauważyć, że jeszcze w 2009 roku współczynnik ten wynosił 56%.

Z 36% do 44% wzrosła również liczba ankietowanych, którzy przyznają, że skasowali ze swojego profilu komentarz pozostawiony przez inną osobę. Częściej pozbywano się także tagów z wysyłanych do Facebooka zdjęć, pomimo istotnych wysiłków ze strony administracji witryny, która przygotowała np. możliwość automatycznego oznaczania na wybranych grafikach.

- W miarę upływu czasu usługi społecznościowe stają się głównymi kanałami komunikacyjnymi w codziennym życiu, co sprawia, że użytkownicy znacznie aktywniej interesują się zarządzaniem tym, co inni publikują na ich profilach - czytamy w raporcie Pew Research Center. Warto zauważyć, że ponad połowa ankietowanych poinformowała, iż zablokowała dostęp do szczegółowych informacji w profilu osobom spoza listy znajomych.

Czytaj także: Brytyjski student w więzieniu za włamanie do Facebooka


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy