Uwaga na fałszywe e-maile z powiadomieniami od Facebooka

24-08-2011, 11:35

Cyberprzestępcy masowo wysyłają e-maile sugerujące użytkownikom posiadanie nieprzeczytanej wiadomości, która nadeszła po ich wylogowaniu się z Facebooka. Kliknięcie dowolnego odsyłacza skutkuje przekierowaniem na stronę, z której automatycznie pobierany jest koń trojański Trojan.JS.Redirector.rg.

Fałszywy e-mail z powiadomieniem
fot. Kaspersky Lab - Fałszywy e-mail z powiadomieniem
Podobnie jak w opisanym wczoraj ataku phishingowym na użytkowników Allegro, tu także cyberprzestępcy posłużyli się socjotechniką, wykorzystując zaufanie użytkowników do popularnego serwisu społecznościowego. Metoda ta ma przekonać użytkowników do kliknięcia któregoś z zamieszczonych w wiadomości linków. Co ciekawe, wszystkie prowadzą do tej samej szkodliwej strony.

– Powinniśmy zachować szczególną ostrożność w przypadku e-maili sugerujących posiadanie nieprzeczytanych wiadomości na Facebookumówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska. – Zdecydowanie bezpieczniej będzie zalogować się bezpośrednio do portalu i tam sprawdzić, czy faktycznie czeka na nas korespondencja.

>> Czytaj także: Cyberprzestępcy atakują użytkowników Allegro

Użytkownikom, którzy otrzymali wspomnianą wiadomość, specjaliści zalecają przeprowadzić pełne skanowanie komputera przy użyciu programu antywirusowego wyposażonego w aktualne sygnatury zagrożeń.


Źródło: Kaspersky Lab
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy