USA: Samsung i Android królują w zestawieniach

05-08-2011, 06:59

Liderzy mocno zyskują, tempa próbuje dotrzymać Apple. Silna za Oceanem jest dalej pozycja Research In Motion i Motoroli, coraz słabsza jest fińska Nokia ze swoim Symbianem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma comScore opublikowała wyniki badań amerykańskiego rynku telekomunikacyjnego w drugim kwartale br. Przepytanych zostało 30 tysięcy osób opłacających abonament w wieku przynajmniej 13 lat. Łącznie z telefonów komórkowych korzystają 234 miliony Amerykanów. Wśród nich największą popularnością cieszą się urządzenia koreańskich firm - na pierwszym miejscu jest Samsung z udziałem na poziomie 25,3 proc. (+ 0,8 pkt proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem), na drugim znalazła się LG, z telefonów której korzysta 21,3 proc. osób (+0,4 pkt proc.).

>> Czytaj także: Android bierze 48 proc., Symbian spada na trzecie miejsce

Sonda
Używasz gier społecznościowych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Motorola nadal utrzymuje się na trzecim miejscu, jednak jej udział w ciągu trzech miesięcy spadł o 1,3 pkt proc., osiągając poziom 14,5 proc. O 1 pkt proc. swój wynik poprawiła firma Apple. Z jej iPhone'a korzysta obecnie 8,9 proc. Amerykanów. Pierwszą piątkę zamyka kanadyjska Research In Motion - jej udział spadł z 8,4 do 7,9 proc.

Smartfony posiada 78,5 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych, czyli 33,5 proc. wszystkich osób, które mają telefony komórkowe. Swoją, już i tak silną pozycję, umacnia system operacyjny Android. W drugim kwartale br. korzystało z niego 40,1 proc. urządzeń, podczas gdy w poprzedzającym go kwartale było to 34,7 proc. Swoje udziały w rynku zwiększyła także Apple - iOS zyskał 1,1 proc. i teraz zainstalowany jest na 26,6 proc. urządzeń.

Sporo straciła RIM - w Q211 miała udział na poziomie 23,4 proc. wobec 27,1 proc. kwartał wcześniej. Skurczył się także udział Microsoftu - z 7,5 do 5,8 proc. Dalej traci Symbian, w ciągu kwartału 0,3 pkt proc. Teraz zainstalowany jest na 2,0 proc. smartfonów. Udział tego ostatniego będzie się zapewne dalej kurczył, gdyż sprzedaż telefonów fińskiej firmy w Stanach Zjednoczonych jest obecnie marginalna.

>> Czytaj także: Nokia traci pół miliarda euro


Źródło: comScore


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.