Układy graficzne w telefonach wkrótce lepsze od Xboksa

22-04-2012, 08:51

Już w 2014 roku smartfony mają oferować układy graficzne wydajniejsze, niż te znane z obecnego Xboksa 360 - poinformowała firma Nvidia zajmująca się produkcją kart graficznych, ale również podzespołów z serii Tegra, stosowanych chętnie w urządzeniach przenośnych.

W kolejnych latach prym, jeśli chodzi o wydajność, wciąż mają wieść komputery PC, poważnie ma się jednak zacierać różnica między konsolami do gier a przenośnymi urządzeniami. Układy graficzne lepsze od tych znanych z Xboksa 360 mamy nosić w kieszeniach już za 2 lata.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360

Na jednym z wykresów zaprezentowanych prze Nvidię widać wyraźnie, że w związku ze stosunkowo rzadkim udostępnianiem nowych wersji konsol popularny wciąż Xbox 360 coraz bardziej odstaje pod względem wydajności od sprzętu innej klasy. Nvidia chce stworzyć własny układ graficzny dorastający do parametrów Xboksa już w 2013 roku.

Zapowiedzi tego typu świadczą przede wszystkim o tym, że wysokiej jakości gier dla smartfonów i tabletów będzie z pewnością przybywało. Nie jest to nowa informacja dla producentów konsol przenośnych, w tym przede wszystkim Nintendo czy Sony, które już teraz czują na plecach oddech firm Apple oraz Samsung.

Zdaniem serwisu CNET układ A5X zastosowany w nowym iPadzie jest obecnie najwydajniejszym mobilnym podzespołem graficznym i prawdopodobnie może się pochwalić parametrami lepszymi niż analogiczne procesory z Nintendo 3DS czy PlayStation Vita. W przyszłości można się spodziewać, że coraz mniej osób będzie się więc decydować na dedykowane urządzenia przenośne do gier.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy