Tysiąc dodatkowych osób zadba o cyberbezpieczeństwo USA

05-10-2009, 18:26

O tyle zwiększy się personel Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, który dbać będzie o zapewnienie cyberbezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym, w tym w rzeczywistości wirtualnej, były jednymi z najważniejszych w czasie kampanii wyborczej Baracka Obamy. Już w zeszłym roku specjaliści alarmowali, że Stany Zjednoczone, mimo swojego zaawansowania technologicznego, nie są gotowe na odparcie cyberataków.

W połowie br. roku prezydent Obama zapowiedział stworzenie specjalnej agencji, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. O tym, że jest ona potrzebna, niech świadczy chociażby fakt, że tylko sam Pentagon poinformował o 44 tysiącach przypadków naruszenia systemów bezpieczeństwa. Skoro nawet resort obrony, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dla bezpieczeństwa państwa, jest tak narażony na ataki, sytuacja w innych wygląda zapewne znacznie gorzej.

Agencja nadal jednak nie powstała, nie wiadomo nawet, kto ma nią pokierować. Ponieważ jednak sprawy bezpieczeństwa czekać nie mogą, Departament Bezpieczeństwa Krajowego otrzymał zgodę na zatrudnienie w ciągu najbliższych trzech lat tysiąca osób, które zajmować się będą wyłącznie sprawami cyberbezpieczeństwa - analizami, wykrywaniem luk, projektowaniem systemów bezpieczeństwa.

Janet Napolitano, Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego, podkreśliła ogromną rolę, jaką w zapewnieniu bezpieczeństwa krajowi odgrywa współpraca zwykłych obywateli i firm z rządem federalnym.

Podjęcie szybkich działań w sferze cyberbezpieczeństwa jest konieczne. Stany Zjednoczone stanowią bowiem niezwykle ważne ogniwo w światowym systemie ekonomicznym i każde problemy największej gospodarki odbijają się czkawką na całym świecie. W sytuacji, gdy ożywienie gospodarcze jest jeszcze niepewne i słabe, kluczowym jest zapewnienie stabilizacji.


Źródło: Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag cyberwojnatag cyberterroryzm
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31