Twórcy AlkyRecovery, aplikacji do walki z alkoholizmem, pozyskali wielomilionowe wsparcie

24-04-2019, 15:01

Polski startup Addictions.ai – właściciel aplikacji mobilnej AlkyRecovery wspierającej walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich – pozyskał dofinansowanie z NCBR w wysokości 5 852 108 zł. Wkrótce ruszą prace badawczo-rozwojowe, efektem których będzie wdrożenie zaawansowanych algorytmów AI oraz uczenia maszynowego w dedykowanej aplikacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


AlkyRecovery to bezpłatna aplikacja mobilna powstała w 2016 roku, dzięki której osoby uzależnione od alkoholu każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu abstynencji. System wykorzystuje szereg algorytmów, które automatycznie motywują, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkowników. Osoby korzystające z aplikacji mają dostęp do m.in.: dzienniczków uczuć i głodu, określających ich stan, prywatnego i publicznego czatu, bazy wiedzy pełnej zagadnień nt. uzależnienia od alkoholu oraz sposobów radzenia sobie z nim czy bezpłatnych konsultacji online z terapeutami.

Dzięki pozyskanym funduszom z NCBR ruszą zaawansowane prace badawczo-rozwojowe realizowane przez wybitnych ekspertów, współpracujących m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Dzięki temu Addictions.ai jako pierwszy startup w Europie będzie korzystał z zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w celu dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji. Wszystko po to, aby skuteczniej wesprzeć proces leczenia – zarówno z perspektywy użytkowników aplikacji, jak i terapeutów.

Marcin Brysiak, CEO Addictions.ai oraz twórca aplikacji AlkyRecovery, informuje, iż prace badawczo-rozwojowe przewidziane są na trzy lata, a ich finalnym efektem będzie powstanie chatbota, który pomoże użytkownikom w zachowaniu trzeźwości. Skuteczność przewidywania nawrotu choroby alkoholowej ma wynieść minimum 80%, a to oznacza, że system będzie reagował angażując terapeutów, zanim jeszcze osoba uzależniona sięgnie po alkohol. To milowy krok w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Aplikacja w bieżącym roku została doceniona w konkursie Mobile Trends Awards, zajmując II miejsce Nagrody Głównej MTA oraz nominację do najlepszych projektów w kategorii Społeczne/CSR.

Źródło: Addictions.aiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.