Twórca Facebooka może sprzedać dużą część akcji firmy

06-02-2012, 12:10

Podczas debiutu giełdowego Facebooka jej twórca Mark Zuckerberg może sprzedać dużą część akcji firmy, by zdobyć w ten sposób pieniądze na zapłacenie podatków - poinformowała korporacja w prospekcie emisyjnym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak zauważa serwis Bloomberg, Zuckerberg może się pozbyć akcji wartych nawet 1,67 miliarda dolarów podczas debiutu giełdowego Facebooka, który ma nastąpić za kilka miesięcy.

Czytaj także: Facebook odsłania swoje słabe strony?

Twórca witryny społecznościowej będzie musiał zapłacić podatki związane z uzyskaniem opcji giełdowych, które zostały mu przyznane w 2005 roku i wygasną w 2015. Aby pokryć tego typu zobowiązania, Zuckerberg zamierza sprzedać część akcji Facebooka - poinformowała kalifornijska firma.

Warto zauważyć, że do twórcy społecznościowego giganta należy wciąż ponad 28% udziałów w Facebooku, a biorąc pod uwagę wycenę usługi na poziomie 75-100 miliardów dolarów, nadal zachowa on dla siebie jej istotną część. Amerykańska korporacja podczas debiutu giełdowego planuje zebrać około 5 miliardów dolarów.

Jednocześnie 27-letni Mark Zuckerberg jest coraz bliższy stania się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według serwisu Bloomberg, wliczając udziały w Facebooku, jego majątek wyceniany jest na około 28,4 miliarda dolarów. Obecnie liderem rankingu najbogatszych ludzi świata według Forbesa jest Carlos Slim Helu z rodziną, który zajmuje się rozwiązaniami telekomunikacyjnymi (74 miliardy dolarów). Na drugim miejscu znaleźć można natomiast Billa Gatesa (56 miliardów), który przez wiele lat utrzymywał się na szczycie zestawienia.

Czytaj także: Facebook wycenia się na 75-100 mld dolarów



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać






fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.