Twoja strona na Facebooku niebawem może stracić trochę polubień

06-03-2015, 14:03

Liczniki polubień stron na Facebooku uwzględniają także konta nieaktywne oraz polubienia osób zmarłych. Facebook chce zrobić z tym porządek, co może objawić się spadkiem widocznej na stronie liczby polubień.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Facebook wczoraj ogłosił zamiar zrobienia porządków z liczbą polubień. Do tej pory liczniki na stronach uwzględniały polubienia osób zmarłych, których konta przeszły w status "In memoriam". Uwzględniano także polubienia kont dezaktywowanych (Facebook pozwala dezaktywować konta z możliwością powrotu na Facebooka).

W najbliższym czasie polubienia z kont "In memoriam" oraz dezaktywowanych przestaną być uwzględniane w licznikach polubień. To oznacza, że administratorzy stron mogą zaobserwować lekki spadek liczby "lajków".

Zdaniem Facebooka będzie to miało swoje dobre strony. Przede wszystkim dane dotyczące liczby polubień będą odzwierciedlały faktyczną aktywność ludzi na facebookowej stronie. Firmy prowadzące strony (a więc inwestujące w to czas, pracę i pieniądze) będą lepiej zorientowane w zasięgu i wartości tej strony. Nie ma sensu płakać po utraconych polubieniach, skoro te polubienia i tak fałszowały obraz rzeczywistości. 

Inna rzecz, że dane Facebooka będą teraz spójniejsze. Już wcześniej Facebook odfiltrowywał komentarze i polubienia generowane przez konta dezaktywowane lub konta "In memoriam". Warto dodać, że jeśli jakieś dezaktywowane konto zostanie reaktywowane, Facebook od razu uwzględni je w liczniku polubień. 

FacebookJaysonPhotography / Shutterstock.com

Co by tu zrobić, żeby sprzedać reklamę?

Nawet jeśli dostrzegamy zalety tej zmiany dla administratorów, to z pewnością Facebook ma na uwadze zwłaszcza swój interes. Firma chce, aby strony na Facebooku były wiarygodnym źródłem informacji o aktualnym zainteresowaniu marką, akcją, tematem lub produktem. Facebookowi zależy również na tym, by ludzie mieli powody do kupowania reklam w tym serwisie.

Zapewne znajdą się osoby, które powiedzą, że obcinanie liczby polubień może być próbą zmuszania posiadaczy stron do inwestowania w nowe polubienia (czytaj: inwestowania w promocję na Facebooku).

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Facebook postanowił tak zmienić swoje algorytmy, by zredukować liczbę "nadmiernie promocyjnych" wpisów wyświetlanych użytkownikom. Gdy Facebook ogłaszał te zmiany, zapewniał, iż chodzi mu głównie o wyższą jakość treści w serwisie. Nie da się jednak ukryć, że serwis chce zmusić posiadaczy stron do płacenia za promocję i z tego powodu dawkuje ostrożnie promocję darmową. 

Czytaj także: Reklamy Facebooka znajdą Cię wszędzie, czyli startuje AtlasSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.