Twitter również powiadomi o zdarzeniach w czasie rzeczywistym

10-11-2011, 10:14

Podobnie jak Facebook, mikroblogowa witryna wzbogaciła się o funkcję powiadomień o zdarzeniach w czasie rzeczywistym.

Biorąc pod uwagę niedawne zapewnienia zespołu Twittera, że w witrynie publikowanych jest już ponad 250 milionów wiadomości każdego dnia, odnalezienie nowych wartościowych materiałów z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Okazuje się, że w rozwiązaniu tego problemu może pomóc nie kto inny, tylko jeden z największych konkurentów.

Czytaj także: CIA dokładnie monitoruje Twittera

Niektórzy internauci już teraz widzą u siebie dodatkowy panel, gdzie wyświetlane są najnowsze informacje publikowane przez innych użytkowników - zauważył serwis DigitalTrends. Rozwiązanie niemal do złudzenia przypomina Ticker, zaprezentowany jakiś czas temu na Facebooku.

W polu aktywności wyświetlane są nie tylko informacje o najnowszych tweetach, ale również dane o tym, jakich użytkowników nasi znajomi zaczęli obserwować niedawno. Co ciekawe, w twitterowym odpowiedniku Tickera wyświetlane są również przyciski umożliwiające śledzenie nowych internautów, a zweryfikowane konta są dodatkowo wyróżniane.

Wsparcie dla przeszukiwania Twittera pojawiło się również w nowej wersji Firefoksa z numerem 8.0. Z jego pomocą użytkownicy mogą teraz łatwiej docierać do archiwalnych wpisów, a także śledzić konkretnych internautów bądź najpopularniejsze tematy.

Czytaj także: Firefox 8 przeszuka Twittera


Źródło: DigitalTrends
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy