Tu na razie jest ściernisko...

16-07-2007, 20:20

ale wkrótce będzie nowy serwis społecznościowy skierowany do ludzi zaangażowanych w lokalne sprawy - m.in. w taki sposób zapowiadają projekt o nazwie Weblisko jego autorzy.

W pierwszym etapie projekt jest skierowany do polskich internautów z 16 miast wojewódzkich.

Weblisko lokalne składa się z dzielnic. Użytkownik, rejestrując się w serwisie, określa z jakim webliskiem jest związany, np. Weblisko Warszawa, oraz wskazuje webliska zaprzyjaźnione np. Gdańsk, Wrocław. W ramach dzielnic użytkownicy zakładają wirtualne rezydencje, dzięki czemu pokazują otoczeniu, co jest dla nich ważne. Np. wybierając dzielnicę Rozrywka, użytkownik charakteryzuje siebie jako osobę wesołą, ceniącą dobrą zabawę.

Internauta stając się rezydentem wchodzi do świata, w którym panuje konkretny ustrój, system monetarny, penitencjarny itp. Twórcy nie określają górnej bariery wiekowej uczestników Webliska, zaznaczają jednak, że projekt skierowany jest do internautów nie młodszych niż 15 lat.

Autorzy docelowo chcą zapewnić możliwość stworzenia weblisk każdej, nawet najmniejszej lokalnej społeczności, nie tylko w Polsce.

Obecnie pod adresem www.weblisko.com ujrzymy informacje o planowanej premierze (1. października), a ze szczegółami dotyczącymi projektu można zapoznać się na blogu twórców projektu

Następny artykuł » zamknij

Naiwność chińskiej cenzury

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy