Trwają przygotowania do programu mentoringowego EmpowerPL

19-09-2018, 10:31

Program, o którym mowa, łączy młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w Polsce i Europie, z czołowymi menadżerami i szefami firm. Podczas spotkań mentoringowych studenci mają szansę osobiście poznać doświadczenia najlepszych menedżerów, dowiedzieć się, jakie były ścieżki ich karier i jak oceniają perspektywy rozwoju w swoich branżach przyszłości.

Franciszek Hutten-Czapski, prezes The Boston Consulting Group w Polsce, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy  poinformował, że kolejna edycja EmpowerPL rozpocznie się w listopadzie. Do tego czasu zebranych zostanie 100 czołowych menedżerów, którzy będą mentorami wybitnie utalentowanych młodych Polaków.

W Krynicy w panelu „EmpowerPL100 - potencjał dla Polski na kolejne 100 lat” uczestniczyli menedżerowie, którzy już są mentorami programu - Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska; Tomasz Domogała, właściciel rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ oraz Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dominika Bettman uważa, że najzdolniejszych młodych ludzi jesteśmy w stanie przyciągnąć tylko własnym przykładem. Tomasz Domogała podkreślał zaś, że mentoring jest niezwykle wzbogacającym doświadczeniem nie tylko dla Mentee, ale również dla Mentora. Spotkanie z Mentees pozwalają zobaczyć świat oczami osób, które będą kształtowały przyszłość gospodarczą i społeczną.

Partnerami prezesów w rozmowach w Krynicy byli przedstawiciele młodego pokolenia Natalia Narożańska, która studiuje inżynierię lotniczą w Cambridge oraz Marek Przytuła, absolwent London School of Economics. Obydwoje od lat angażują się w budowanie pomostów, łączących młodych Polaków studiujących za granicą z krajowym biznesem - Natalia jest wiceprezesem Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich, a Marek - współzałożycielem Polskiego Forum na LSE. Wspólnie podkreślali, że program mentoringowy otworzył możliwości pogłębionego kontaktu i lepszego zrozumienia wartości, jaką polskie firmy oraz studenci mogą sobie nawzajem zaoferować.

Źródło: The Boston Consulting Group, PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031