Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TP: zmień konfigurację programu pocztowego

11-08-2009, 11:27

Zmniejszenie ilości spamu to nowy cel Telekomunikacji Polskiej. Operator chce to osiągnąć poprzez przeniesienie komunikacji pomiędzy programami pocztowymi a serwerami z portu 25 na porty 587 i 465. Użytkownicy klientów pocztowych muszą wprowadzić zmiany w konfiguracji programów.

Przeniesienie komunikacji mailowej na porty 587 i 465 jest planowane na 1 grudnia 2009. Jednak już teraz TP oraz portale oferujące usługi poczty elektronicznej rozpoczynają akcję informacyjną po to, aby dać wszystkim internautom wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie odpowiednich zmian w ustawieniach programów pocztowych.

Instrukcje dotyczące zmian w konfiguracji można znaleźć na stronie www.tp.pl/cert/poczta, swoje instrukcje publikują także dostawcy usług pocztowych. Wszyscy klienci TP otrzymają informacje na temat planowanych zmian we wrześniu, razem z rachunkiem za usługi TP.

Zmiany nie mają znaczenia dla tych internautów, którzy korzystają z poczty przez serwis WWW. Nie trzeba też nic zmieniać, żeby programem pocztowym odebrać wiadomości ze swojego konta. Zmiany dotyczą tylko wysyłki e-maili.

Przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 to kolejna inicjatywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo klientów korzystających z internetu w ramach usługi "bezpieczny dostęp", którą TP wprowadziła w czerwcu ubiegłego roku.

TP chce uchronić swoich klientów przed nieświadomym wysyłaniem spamu, które obniża wydajność komputera i domowego łącza. Rozwiązanie ma też chronić internautów przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wynikającymi ze zmian planowanych w polskim prawie, które będą nakładały na usługodawców obowiązek blokowania użytkowników wysyłających spam, a na samych użytkowników - karę grzywny.

TP informuje, że komunikacja pomiędzy klientem pocztowym a serwerem usługi z wykorzystaniem portów innych niż 25 jest zgodna z ogólnoświatowymi standardami opisującymi funkcjonowanie sieci internet (m.in. dokumentem RFC 4409).


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. HONOR








fot. Freepik



fot. ING