Torrentowa aplikacja w App Store

04-10-2010, 06:47

Twórca IS Drive zapewne nie spodziewał się, że jego aplikacja trafi do App Store. Apple bowiem z definicji wszystkie jej podobne odrzucała.

Apple nakłada na twórców aplikacji bardzo wiele ograniczeń, zawsze ma także ostatnie słowo w kwestii publikacji programu w App Store. Wszystkie one muszą spełniać wyśrubowane wymagania, a firma Steve'a Jobsa rezerwuje sobie prawo odmowy umieszczenia aplikacji w sklepie bez podania przyczyny. Najczęściej jest to niezgodność z prawem czy też kwestie moralne. Zdarza się także, że Apple nie chce dopuścić aplikacji, które mogłyby konkurować z jej usługami (przypadek Skype'a).

>> Czytaj także: Apple rozluźnia zasady dla deweloperów... troszeczkę 

W świetle regulaminu i oficjalnego stanowiska firmy nikt nie oczekiwał zapewne, że Apple zatwierdzi torrentową aplikację. Jak informuje serwis TorrentFreak, tak się właśnie stało. W zeszłym tygodniu w App Store pojawiła się IS Drive umożliwiająca korzystanie z usług Imageshack. Co prawda, korzystać z niej mogą jedynie osoby posiadające konto premium, muszą także zapłacić 4,99 USD za sam program, jednak sam ten fakt jest już godny odnotowania.

Apple utrzymywała bowiem, że tego typu aplikacje służą przede wszystkim do naruszania praw autorskich. Dlatego też z zasady żadnych do App Store nie dopuszczała. IS Drive była poprzednio dostępna w Cydii, ale by z niej korzystać, konieczne było dokonanie jailbreaka.

Czy to jedynie błąd pracownika, czy może jednak zmiana polityki firmy? Ani jedno, ani drugie nie wydaje się zbyt prawdopodobne. W jakiś sposób aplikacja jednak w sklepie się znalazła. Jeśli się tam utrzyma po medialnym szumie, jakie powstał, oznaczać to może nowe podejście Apple.

>> Czytaj także: App Store: Wypróbuj, zanim kupisz


Następny artykuł » zamknij

Jak Google chce pomóc prasie?

Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag prawa autorskietag IS Drivetag Appletag App Store
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031