To narzędzie ma rozwiązać problemy rekrutacyjne w branży IT

16-05-2019, 10:31

Nowa platforma mierzy się z trudnościami w poszukiwaniu doświadczonych specjalistów IT, wprowadzając 2 rozwiązania: Body Leasing, umożliwiający wypożyczenie dewelopera z innej firmy oraz Konsulting IT ułatwiający znalezienie wsparcia technologicznego w postaci eksperta IT. Serwis ma otworzyć nowe możliwości współpracy zarówno programistom, jak i firmom, poszukującym pracowników.

Platforma Jobsforgeek.com ma być kompleksowym narzędziem do rozwiązywania problemów rekrutacyjnych w branży IT. Dzięki funkcji Body Leasing możliwe jest wypożyczenie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach od firmy, która posiada wolne zasoby programistyczne. W ramach takiej współpracy wypożyczony programista wspiera realizację projektu innego przedsiębiorstwa.

Platforma wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom firm, które pracują na co dzień w branży technologicznej, rozszerzając wyszukiwarkę platformy o możliwość wyszukania konsultanta IT.  Ekspert w dziedzinie IT doradzi firmie w wyborze technologii, pomoże w rozwiązaniu postawionych zadań, przekaże wiedzę mniej doświadczonym programistom, oceni wydajność poszczególnych deweloperów oraz skompletuje nowy zespół. Jego rolę można ograniczyć do godzinowych, tygodniowych lub comiesięcznych konsultacji w zależności od potrzeb technologicznych przedsiębiorstwa.

Narzędzie optymalizuje strukturę i sposób prezentacji danych w ogłoszeniu. Dzięki rozkładowi treści kandydat w prosty sposób może porównać oferty i wybrać tę dopasowaną do oczekiwań. Co więcej, platforma skraca proces samej aplikacji na dane stanowisko. Ten jest możliwy bezpośrednio ze strony głównej, bez konieczności szczegółowego przeglądania opisu wymaganego doświadczenia czy wykorzystywanych technologii.

Twórcami platformy są Michał Shyjatyj (CEO) i Marcin Mroczkowski (CTO). Michał zyskał doświadczenie w zarządzaniu, kierując 50-osobowym zespołem na stanowisku dyrektora finansowego DukatOil. Specjalizuje się w optymalizacji procesów w firmie i wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań biznesowych. Z kolei Marcin jest ekspertem w technologiach biznesowych opartych na języku Java. Jest architektem licznych systemów informatycznych dla branży medycznej, bankowej, ubezpieczeniowej oraz IT.

Źródło: Jobsforgeek


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031