Tiktoker czy youtuber? Młody człowiek tworzy w sieci

13-02-2019, 10:00

Dzieci chcą nie tylko podziwiać aktywność innych w internecie, ale też działać same. O ile publikacja filmu na YouTube potrafi być dla młodego człowieka dużym wyzwaniem, o tyle kilkudziesięciu sekundowy „wpis” wideo w sieci TikTok powstaje dużo łatwiej.

Selfie, zdjęcia telefonem, krótkie filmiki, proste montaże materiałów. Jest szansa, że dzieci są w tych działaniach bardziej biegłe niż większość dorosłych. Jest też dla nich bardziej naturalne upublicznianie swoich „zapisków”. Dzieci chcą mieć swój kanał na YouTube, a ostatnio – konto na TikTok (nie wiesz, czym w ogóle jest TikTok? Przeczytaj poradnik dla rodziców o TikTok).

YouTube a TikTok – praktyczne różnice

Przede wszystkim TikTok jest jednoznacznie nastawiony na młodzież. Można z niego korzystać od 13 roku życia (z YouTube – od 16 roku życia) – średni polski tiktoker ma 13-17 lat. TikTok może być traktowany jako medium mniej wymagające niż YouTube. Film łatwiej stworzyć, nagrać i opublikować. TikTok oferuje też łatwe do zastosowania narzędzia do „obróbki” nagranych filmików. Są to m.in. filtry, „naklejki”, maski, dodawanie muzyki i napisów czy przejścia lub inne proste sztuczki montażowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tiktokerach i youtuberach? Zajrzyj do portalu mądrych rodziców cyfrowych dzieci rodzicwie.pl i dowiedz się więcej nie tylko o TikToku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy