Thunderbird 3 prawie gotowy

27-11-2009, 13:34

Dużo nowinek i poprawek przyniesie trzecia edycja popularnego darmowego programu pocztowego - Thunderbird, który powoli wychodzi z fazy beta i zbliża się do wersji finalnej.

Thunderbird 3 RC do pobrania

Mozilla udostępniła wersję Release Candidate (RC to ostatni etap przed gotowym oprogramowaniem) trzeciej edycji swojego klienta pocztowego - Thunderbirda. Wśród najważniejszych nowych funkcji wymienić należy uaktualniony silnik Gecko odpowiedzialny za wyświetlanie plików .html, nowe narzędzie wyszukiwania i zmiany w interfejsie.

>> Czytaj także: Mozilla i Google wyrywają rynek Microsoftowi

Internauci chcący sprawdzić na własnej skórze, jak sprawuje się najnowsza wersja produktu Mozilli - mogą ściągnąć go ze strony Mozilla Messaging. Należy jednak pamiętać, że nie jest to wersja produkcyjna i nie zaleca się jej używać do codziennej pracy. Finalnego produktu można spodziewać się już w najbliższym czasie.

Nowe wersje Thunderbirda co pół roku

Na stronach wiki Mozilli możemy przeczytać, że zespół będzie mierzył w częstsze wydania nowych wersji. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać synchronizację z Firefoksem (kwestie bezpieczeństwa), a także nie będzie obecnego problemu utrzymywania starego kodu. Dodatkowo nowe funkcje będą szybciej udostępniane użytkownikom. Zespół Mozilli zakłada wydawanie dużej nowej wersji co około 4-6 miesięcy (tak jak w wypadku Firefoksa).

>> Czytaj także: Neostrada bez spamu - zmień konfigurację programu pocztowego


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Thunderbirdtag programy pocztowetag Mozillatag Geckotag e-mail
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031