Telewizja sportowa z satelity

05-08-2009, 21:26

Orange sport info, sportowy program informacyjny utworzony przez Telekomunikację Polską, można już oglądać również za pośrednictwem anteny satelitarnej. Od dziś, 5 sierpnia 2009 r., jest dostępny w satelitarnej usłudze telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej oraz w ofercie Cyfry+.

Orange sport info to przede wszystkim serwisy informacyjne z wiadomościami sportowymi z całego świata. Sport raport nadawany jest 2 razy na godzinę, oferując 24 minuty informacji w ciągu godziny. Ponadto Orange sport info jako jedyna stacja telewizyjna transmituje na żywo wyścigi konne z warszawskiego Służewca - można je oglądać w każdą sobotę i niedzielę aż do listopada.

Fani sportu znajdą w Orange sport info reportaże, wywiady i magazyny: piłkarski - Top gol - z najlepszymi bramkami z ligi polskiej, francuskiej i portugalskiej, motoryzacyjny - FIM moto show, koszykarski - FIBA, codzienne informacje z NBA, a także magazyn "Galopem ze Służewca" podsumowujący miniony weekend na torze wyścigów konnych.

Orange sport info rozpoczął nadawanie 6 kwietnia 2009 r., w sieci IPTV Telekomunikacji Polskiej. Jest to kanał przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji. Początkowo emisja satelitarna nie będzie kodowana. Po odpowiednim dostrojeniu dekodera (satelita HotBird, transponder 83, częstotliwość 12.360 MHz, polaryzacja pozioma, Service ID: 14029) program będą mogli odbierać wszyscy zainteresowani.

Począwszy od października tego roku sygnał satelitarny będzie szyfrowany. W ten sposób TP zapewnia wykorzystanie praw do transmisji wydarzeń sportowych zgodnie z warunkami licencji, czyli na terenie Polski.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy