Techcamp#7 - pasjonaci RWD w jednym miejscu!

PATRONAT MEDIALNY 02-03-2013, 08:11

Rekordowa liczba 680 rejestracji, w dniu spotkania długie kolejki przed wejściem do klubu, a na scenie prawdziwi eksperci od stron responsywnych. Tak w skrócie wyglądał wieczór 21 lutego podczas siódmego odcinka TechCampu.

- Świetna lokalizacja, duży zasięg i dobry dobór tematów to gwarancja na udany event. Nie ma co się dziwić, że liczba uczestników zawsze przewyższa możliwości lokalu – stwierdził Wojtek Zając, prezes krakowskiego biura XHTMLized i jeden z prelegentów na TechCampie.

TechCamp

To, że wszystkie miejsca w jednym z największych krakowskich klubów były zajęte, to dowód na jeszcze jedną rzecz. Tematyka Responsive Web Design to niezwykle gorąca kwestia, która poważnie zamieszała w mobilnym świecie.

Na pierwszy ogień podczas tego wieczoru poszła Kasia Osińska, Specjalistka ds. Użyteczności w Grupie Unity. W czasie kilkunastu minut prelekcji wskazała uczestnikom najistotniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed wdrożeniem RWD – poznanie użytkownika, jego potrzeb i oczekiwań, kontekstu, celu użycia oraz tego, na jakim urządzeniu będą wyświetlane nowe strony WWW czy aplikacje webowe.

TechCamp

Tuż po Kasi na scenie wystąpił twórca i prezes krakowskiego biura XHTMLized – Wojtek Zając. Zaczął od liczb. Na świecie używa się dziś ponad 1,083 bilionów smartfonów, co pokazuje, że ich odbiorców nie można już lekceważyć, a tworzenie elastycznych stron to rozwiązanie, które w tej sytuacji wychodzi naprzeciw markom i firmom. Opowiadając o tym, jak krok po kroku dostosować interfejs do standardów RWD, zainspirował użytkowników do poszukiwania rozwiązań na własną rękę.

Po tym zastrzyku wiedzy na scenie zaprezentował się Bartek Zass. Ewangelista rozwiązań Microsoftu wprowadził słuchaczy w najnowsze technologiczne trendy wykorzystujące ideę RWD i pokazał, jak zbudować efektywną aplikację w oparciu o technologię ASP.NET.

TechCamp Barte Zass

Jako ostatni z przeglądem najciekawszych stron responsywnych wystąpił Mieszko Domagała z Lingapp.com. Wśród zagranicznych stron wyróżnił takie przykłady, jak Harvard, Smashing Magazine, the Next Web czy też Bootstrap. Prezentacja o tyle niestandardowa, bo w zupełnie nowej formule – Pecha Kucha (20 sekund na slajd) – gwarantowała dynamikę. Mieszko, jako najmłodszy prelegent, wniósł na scenę młodość, świeżość i pozytywną energię.

techcamp Mieszko Domagała

- Idea technologicznego święta mnie porwała. Widać, że innych także, czego frekwencja była najlepszym dowodem. Zdecydowanie podobne spotkania powinny przenieść się do innych miast – zdradziła nam Katarzyna Osińska. Po prezentacjach klimat do rozmów w kuluarach zapewniał melodyjny głos Ani Dudek. Wokalistka o ogromnym potencjale, finalistka Mam Talent, wraz ze swoim zespołem zapewniła rozrywkę uczestnikom TechCampu, którzy w tym czasie mogli pożywić się gorącą darmową pizzą.

TechCamp Ania Dudek

Podobnych emocji nie zabraknie też w kolejnym odcinku TechCampu. Już w kwietniu kolejna odsłona wydarzenia, podczas której królować będą tematy związane z oprogramowaniem dla e-commerce.

Najświeższych wieści o TechCampie, oraz informacji o kolejnym odcinku szukajcie na www.techcamp.pl oraz www.facebook.com/techcamppl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag TechCamptag spotkaniatag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy