Tablety z Windows 8 już w następnym tygodniu?

01-06-2012, 16:28

Toshiba oraz Asus udostępnią tablety działające pod kontrolą Windowsa 8 już w następnym tygodniu - poinformowały źródła serwisu Bloomberg. Urządzenia mają konkurować przede wszystkim z liderem rynku, którym niezmiennie pozostaje iPad.

Acer ma zaprezentować nowy tablet bazujący na Windowsie 8 podczas targów Computex w Taipei, natomiast Toshiba udostępni swój sprzęt, który łatwo będzie można przetransformować do netbooka po podłączeniu do niego klawiatury - informuje Bloomberg (zob. Acer, Toshiba To Take On IPads With Windows 8 Tablets).

Czytaj także: Google i Bing odwracają się od Facebooka?

Coroczne targi Computex mają tym razem być wypełnione urządzeniami, które do sklepów trafią w drugiej połowie roku. Zarówno Microsoft, jak i producenci sprzętu bardzo duże nadzieje wiążą z nadchodzącym Windowsem 8, który ma pozwolić na stworzenie realnej alternatywy dla tabletów z iOS oraz Androidem (posiadających łącznie 91% rynku).

Warto przypomnieć, że Windows 8 ma być również pierwszą wersją systemu od producenta z Redmond, która będzie współpracować z procesorami ARM produkowanymi przez Qualcomm, Texas Instruments czy Nvidię. Właśnie tego typu układy tworzone w fabrykach Samsunga trafiają również do iPadów.

W czwartek Microsoft zaprezentował oficjalnie Windowsa 8 w wersji Release Preview, którą może przetestować każdy zainteresowany internauta. W systemie znajdziemy m.in. zaktualizowane popularne programy, jak Homail, Skydrive czy Messenger, ale również zmiany w środowisku graficznym i ekranie startowym.

Czytaj także: Można pobierać Windows 8 Release Preview (wideo)


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy