Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szybkie płatności online - 10 powodów do wdrożenia ich w eSklepie

12-04-2016, 12:33

W globalnym biznesie – a w takiej skali działa teraz niemal każde przedsięwzięcie internetowe – klient nie może mieć czasu na wątpliwości. Jeśli chociaż przez chwilę będzie się zastanawiać jak dokonać płatności, to szansa, że przejdzie do konkurencyjni są bardzo duże. Z tego względu tak ważne jest zastosowanie bezpiecznego, pewnego i sprawdzonego systemu płatności online. Oto 10 kluczowych powodów:

Wygoda i pewność

We współczesnym świecie realizacja płatności online nie ogranicza się już do realizacji przed ekranem komputera. System płatności online jak Dotpay umożliwiają klientom szybkie i co ważniejsze pewne płatności także z wszystkich możliwych urządzeń mobilnych dzięki temu, że bramka płatności jest responsywna, a tym samym wygodna w obsłudze dla użytkownika. Co więcej spełniając wymogi działalności Agenta Rozliczeniowego, oraz zgodę KNF nr IP14/2013 na działania w charakterze Instytucji Płatniczej w/w operator płatności gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa płatności.

Szeroki wybór kanałów płatności

Czym więcej kanałów płatności dostępnych jest w bramce płatności tym większa szansa na to, że klient zrealizuje transakcje od początku do końca, że nie wycofa się w trakcie jej realizacji. Warto zwrócić uwagę na to, że system płatności online jak Dotpay oferuje największy na rynku wybór kanałów i metod płatności. Obecnie blisko 200 (w tym 138 kanałów PayByLink). Sprawia to, że klienci niemal na pewno znajdą tu dla siebie wygodna metodę przeprowadzenia płatności – nie tylko swój bank, ale też możliwość dokonania płatności odroczonych lub ratalnych.

Skrócona ścieżka płatności

Jeśli kupować online to bez zbędnych formalności – szybko i sprawnie. Współcześni Internauci cenią sobie możliwość załatwiania spraw jednym kliknięciem. Jednym kliknięciem mogą polubić lub udostępnić innym dany mem, zdjęcie z wakacji, etc. Coraz częściej mają podobne oczekiwania co do płatności droga internetową. To właśnie z tego względu szybkie płatności tak bardzo zyskują na popularności

- Analizując potrzeby konsumentów i trendy rynkowe dziś operator płatności online musi kłaść duży nacisk na skracanie ścieżki płatności. Właśnie z tego względu wprowadziliśmy już jakiś czas temu m.in. opcje bezpiecznej płatności 1 kliknięciem – mówi Radosław Łach, Business Development Manager Dotpay

Przypomnienie o dokończeniu płatności

Dzięki precyzyjnemu systemowi informującemu o dokończeniu płatności, płacący może w wygodny sposób zakończyć transakcję – niezależnie od urządzenia, z którego wcześniej korzystał. Jak to działa? Podstawą jest automatyczne generowane wiadomości email o statusie płatności z dedykowanym linkiem umożliwiającym kontynuacje przerwanej procedury. To zabezpiecza transakcję np. na wypadek utraty połączenia internetowego.

Płatności międzynarodowe i płatności mobilne

Dając klientom możliwość płatności nawet z urządzeń mobilnych (od smartfona po tablet) oraz możliwość realizacji płatności w różnych walutach łatwo możesz zwiększyć swój zasięg, a co za tym idzie konwersje w swoim serwisie. Dziś smartfony stały się tak powszechnę, że zamykanie się na ten kanał dostępu wydaje się być błędem. Możliwość realizacji transakcji nawet ze smartfona pozwala na to, aby zakupy robić gdziekolwiek się jest i w zasadzie o każdej porze. Jeśli do tego płatność można realizować w różnych walutach, to e-sklep zwiększa swój zasięg na rynki zagraniczne. Pośród operatorów płatności działających na rynku Polskim w ubiegłym roku Dotpay został doceniony przez ekspertów i internautów w prestiżowym konkursie Ekomersy 2015 za wprowadzenie usług umożliwiających płatność właśnie z poziomu urządzeń mobilnych oraz w różnych walutach. To daje nam też informacje, gdzie szukać optymalnego rozwiązania.

 

szybkie platnosci online

Ochrona przed cyberprzestępcami

Bezpieczny system płatności to ten, który spełnia normy KNF i wtedy i tylko wtedy może działać jako Instytucją Płatniczą. Wiąże się to z szyfrowaniem najwyższego poziomu, dającym gwarancje, że dane dotyczące transakcji będą bezpieczne. System powinien działać też zgodnie z zasadą, że przekazywane do sprzedawcy są tylko informacje o potwierdzeniu zapłaty, bez danych klienta i jego karty.

Ochrona systemów bankowych jest na bardzo wysokim poziomie, co broni je przed atakami hakerskimi w w Hollywoodzkim stylu. Największym zagrożeniem dla użytkowników są ataki wykorzystujące podszywanie się pod strony banków, a nie włamania bezpośrednio na ich serwery. Równie wysokiego bezpieczeństwa oczekuje się od operatorów płatności i dlatego zawsze warto sprawdzić, czy wybrany operator jest Instytucją Płatniczą. Jeśli tak to musi też spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa PCI IDSS oraz normy ISO.

Szybka integracja płatności

Pełna integracja systemu płatności elektronicznej to jedno z ważniejszych kryteriów, którymi kierują się przedsiębiorcy decydujący o wdrożeniu takiego systemu. Jak wskazują wdrożeniowcy platform sklepowych wskazują, że większość operatorów umożliwia wygodną integracje, ale najszybsza jeszą, a tym samym najwygodniejszą jest integracja poprzez API Dotpay.

Kontrola płatności online na najwyższym poziomie

Wspomniane już PCI DSS to certyfikat bezpieczeństwa, który w Polsce uznawany jest za certyfikat najwyższego poziomu. Dzięki niemu każdy uczestnik transakcji może czuć się bezpiecznie, że korzystając z operatora płatności online posiadającego taki certyfikat zapewniona jest pewność i bezpieczeństwo transakcji.

Zwrot do 10 dni

Zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumentów każdy towar zakupiony w sklepie internetowym podlega zwrotowi w terminie do 10 dni od transakcji. To daje kupującym większe poczucie bezpieczeństwa podczas transakcji i sprawia, że internetowe zakupy są alternatywą dla tradycyjnych. Do niedawna bywało to jednak problematyczne w przypadku e-pasaży handlowych dających możliwość prowadzenia sprzedaży różnym podmiotom w ramach jednego serwisu. Trudności pojawiały się w kontekście rozdziału wpływających środków pomiędzy sklepy oraz w sytuacjach zwrotów cząstkowych. Obecnie przykładowo dzięki usłudze Multimerchant Dotpay płacący ma możliwość wybrania produktów u różnych sprzedawców płacąc za wszystko jedną transakcją, a środki, które wpływają automatycznie rozdzielane są na konta docelowe wg wytycznych e-sprzedawcy. Co istotne w przypadku zwrotów istnieje możliwość zrobienia ich na każdą pojedynczą kwotę, która była zaksięgowana.

Chargeback – sposób na odzyskanie pieniędzy

Dodatkowym elementem, który wzmacnia poczucie bezpieczeństwa kupujących jest tzw. chargeback. To usługa, która sprawia, że Wystawca karty jest zobowiązany do obciążenia zwrotnego (czyli właśnie chargeback) w wyniku którego następuje zwrot pieniędzy z konta sprzedawcy na konto posiadacza karty.

Wybierając operatora szybkich płatności warto mieć na uwadze 10 wymienionych powyżej aspektów. Wybór dobrego operatora może wpłynąć na rozwój naszego sklepu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Sophos




fot. Freepik




fot. Freepik





Tematy pokrewne:  

tag szybkie płatności