Szklarnia ogrodowa do przydomowej hodowli roślin

22-09-2017, 07:08

Hodowla roślin jadalnych czy ozdobnych to hobby setek tysięcy ludzi w Polsce. W naszym klimacie jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że hodowla taka może odbywać się zaledwie przez kilka miesięcy w roku lub wyłącznie w warunkach domowych. Właśnie w związku z ciężkim klimatem, szklarnia ogrodowa staje się tak popularnym wyposażeniem ogrodu. Zarówno ogrody zimowe jak i szklarnie przy odpowiedniej mechanice wymiany powietrza, ogrzewaniu, a także przy odpowiedniej uprawie roślin, pozwalają na hodowlę roślin w naszych warunkach klimatycznych przez okrągły rok.

Co można hodować w szklarni ogrodowej

Szklarnia ogrodowa jest niczym innym jak swoistym izolatorem, który dzięki skupianiu promieni słonecznych, odpowiednim nawadnianiu i niewielkiej wymianie powietrza, tworzy swoisty mikroklimat, który pozwala na efektywne wykorzystanie szklarni nawet podczas siarczystej zimy. W szklarniach ogrodowych, a także w ogrodach zimowych, przy odpowiednim ogrzewaniu można hodować przez okrągły rok nawet rośliny tropikalne, które wymagają stałej temperatury i bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Najczęściej jednak hoduje się w nich rośliny, które powszechnie przyjęły się w całorocznych hodowlach w polskich warunkach.

Szklarnia ogrzewana lub nieogrzewana

Szklarnia ogrodowa może być ogrzewana lub nieogrzewana. W przypadku tej pierwszej, hodowla roślin możliwa jest nieustannie przez cały rok. W przypadku szklarni nieogrzewanej, od lutego do końca listopada, a zatem jedynie przez trzy miesiące, taka szklarnia pozostaje bez uprawy. Ogrodnicy amatorzy lub profesjonalni ogrodnicy mogą zatem cieszyć się wysokiej jakości szklarniami ogrodowymi oraz roślinami przez okrągły rok.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.