Syryjska blogerka aresztowana

05-12-2011, 07:03

Miała zostać zatrzymana na granicy z Jordanią, gdy była w drodze na konferencję poświęconą wolności prasy w regionie. Jej postawa najwyraźniej nie spodobała się władzom w Damaszku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Trwające od miesięcy zamieszki w Syrii nie przyniosły efektów, jakie udało się osiągnąć Tunezyjczykom czy Egipcjanom. U władzy wciąż znajduje się prezydent Bashar al-Assad, który bez skrupułów rozprawia się z opozycją, jednocześnie jednak starając się udobruchać wzburzony naród. Doprowadziło to jednak do napięć dyplomatycznych z Zachodem, który zaangażował się w demokratyzację Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki.

Czytaj także: UE nie zgadza się na eksport technologii do inwigilowania

Zagraniczne media otrzymały zakaz wjazdu do Syrii, gdyż według władz przekazują kłamstwa na temat tego, co się dzieje w kraju, a także same inspirują zamieszki. Jedyne prawdziwe informacje, jakie napływają z tego arabskiego państwa, przekazywane są przez zwykłych Syryjczyków, w tym blogerów. Ci jednak nie mają łatwego życia.

Razan Ghazzawi, 30-letnia mieszkanka tego kraju, miała zostać aresztowana na przejściu granicznym z Jordanią, gdy była w drodze na konferencję poświęconą wolności prasy w regionie. Informuje o tym agencja Reuters, powołując się na znajomych blogerki. Ostatni wpis Ghazzawi w sieci dotyczył uwolnienia innego blogera - Husseina Ghreira.

Władze w Damaszku odmówiły jakichkolwiek komentarzy.

Czytaj także: Blogerka w areszcie od 9 miesięcy bez zarzutów


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Syriatag blogitag blogerzy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.