Świńska grypa 1689 razy w polskich serwisach

08-05-2009, 19:46

Popularność tematu świńskiej grypy w polskich mediach zbadał NewsPoint. Najwięcej artykułów ukazało się 28 kwietnia, zaś najaktywniejszy w tym temacie był Onet.

Świńska grypa - statystyki według NewsPoint
fot. - Świńska grypa - statystyki według NewsPoint
Pierwsza wzmianka o nowym szczepie wirusa grypy pojawiła się 22 kwietnia w serwisie Gazety Pomorskiej. Następnie temat choroby przycichł na jeden dzień, po to by od 24 kwietnia znów zaatakować. W miarę narastania medialnej wrzawy do 27 kwietnia liczba publikacji zawierających hasło „świńska grypa” codziennie się potrajała (24 kwietnia – 56, 25 kwietnia – 160, 26 kwietnia – 509, 27 kwietnia – 1554).

Apogeum publikacji nastąpiło 28 kwietnia (1689), kiedy to pojawiły się alarmujące informacje o pojawieniu się wirusa w Hiszpanii i Izraelu, intensyfikacji zakażeń w USA i wprowadzeniu stanu wyjątkowego w stanie Kalifornia.

Często informowano o podejrzeniu wirusa A/H1N1 u trzech osób w Polsce oraz o wzmożonej kontroli pasażerów na lotnisku Okęcie. Pojawiły się też komentarze dotyczące ekonomicznych aspektów epidemii - zdaniem analityków świńska grypa miała nawet swój negatywny wpływ na kurs złotego.

Sonda
Boisz się wirusa świńskiej grypy
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Media informowały również o masowym odwoływaniu wyjazdów do Meksyku oraz o lęku przed wirusem paraliżującym świat sportu. Od 27 kwietnia liczba publikacji o nowym rodzaju wirusa grypy zaczęła stopniowo maleć. Przez długi majowy weekend liczba artykułów trwale spadła poniżej 1000 i wydaje się stabilizować na poziomie 250-350 dziennie.

Wśród portali najbardziej aktywny w opisywaniu świńskiej grypy był Onet. Od 22 kwietnia do 5 maja pojawiło się w nim 912 publikacji zawierających to hasło.


Źródło: NewsPoint
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Onet.pltag Hiszpaniatag H1N1tag świńska grypa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy