Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Startujesz w projekcie BRIdge Alfa? Sensinum zapewni Ci niezbędne wsparcie techniczne

14-05-2015, 13:30

Masz pomysł na innowacyjny produkt informatyczny, ale brakuje Ci wiedzy technicznej? Uzyskaj fundusze oraz wsparcie w zarządzaniu projektem w jednym z wehikułów powołanych w ramach programu BRIdge Alfa, a realizację części technicznej powierz doświadczonemu zespołowi Sensinum, który zmaterializuje Twoją wizję.

bridge alpha

Na czym polega program BRIdge Alfa organizowany wspólnie przez NCBiR oraz 10 wyselekcjonowanych funduszy kapitałowych? Każdy fundusz stworzył wehikuł dedykowany dla różnych branż – ICT, medycyny, elektroniki, handlu, logistyki itd., którego to celem jest odnajdywanie i wspieranie innowacyjnych projektów powstających w polskim środowisku naukowym i akademickim, w szczególności projektów interdyscyplinarnych o wysokim ryzyku i wysokim potencjale komercjalizacji. Na realizację pomysłu wnioskodawca może otrzymać nawet 1 mln zł. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest weryfikacja zasadności oraz rentowności projektu w jego początkowej fazie. Wszystko to ma służyć zwiększeniu szans na zdobycie finansowania z prywatnych funduszy inwestycyjnych.

Lista 10 funduszy inwestycyjnych, w których można starać się o dofinansowanie w ramach programu BRIdge Alfa:

o Fundusz Infini

o Polski Instytut Badań i Rozwoju

o Black Pearls

o Impera Capital

o SpeedUp BRIdge Alfa

o Startup Hub Poland

o Xplorer Fund

o Technopark Gliwice

o InnoVenture

o Life Science Innovations

 

Co ważne, do BRIdge Alfa można zgłaszać się już na etapie samego pomysłu poszukując funduszy na jego weryfikację lub też zgłaszać się na etapie proof of concept/proof of principle szukając pieniędzy na stworzenie pierwszej wersji produktu. Dostępność tego programu jest więc bardzo szeroka.

W momencie realizacji projektu pomysłodawca będzie potrzebował doświadczonego zespołu, który pozwoli wcielić jego wizję w życie - stworzyć finalny produkt, gotowy do wypuszczenia na rynek. Cały proces odbywa się pod presją czasu oraz przy ograniczonych zasobach finansowych, więc popełnienie błędu np. w procesie rekrutacyjnym oznacza realne zagrożenie dla całego przedsięwzięcia. Długi proces rekrutacji, czas potrzebny na integrację zespołu, niedobór specjalistów ICT na rynku to tylko niektóre problemy, na które może napotkać pomysłodawca. Rozsądne i oszczędne gospodarowanie budżetem przy zmiennej dynamice rozwoju pomysłu jest możliwe wyłącznie poprzez uzupełnienie zespołu merytorycznego zewnętrznym zespołem technicznym. Takie podejście umożliwia maksymalizacje efektów prac nad produktem przy ograniczonych środkach. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze można zainwestować w marketing i sprzedaż produktu.

Sensinum wychodzi naprzeciw potrzebom osób zaangażowanych w program NCBiR. Dysponujemy doskonale wykwalifikowaną kadrą, która zdobywała doświadczenie realizując projekty w takich branżach jak telemedycyna, inteligentne budownictwo czy IoT (Internet Rzeczy). Firma oferuje usługi kompleksowej realizacji złożonych i niestandardowych projektów teleinformatycznych - opracowywanie innowacyjnych algorytmów przetwarzania danych, konstruowanie inteligentnych urządzeń elektronicznych, kreowanie intuicyjnych interfejsów użytkownika oraz tworzenie dedykowanych systemów informatycznych. Tak przygotowany warsztat technologiczny pozwala firmie podjąć się stworzenia rozwiązań informatyczno-elektronicznych o wysokim potencjale naukowym. Sensinum dysponuje szerokim wachlarzem usług, które mogą okazać się bezcenne w tworzeniu rozwiązań ICT, m.in. projektach finansowanych ze środków programu BRIdge Alfa.

Komercjalizacja każdego pomysłu cechuje się niezwykle wysoką interdyscyplinarnością i powstaje w wyniku synergii wiedzy akademickiej, biznesowej, informatycznej i inżynieryjnej. Decydując się na wsparcie Sensinum, pomysłodawcy zyskują tak naprawdę dostęp do doświadczonego zespołu, który pomoże im w komercjalizacji idei. Skorzystanie z doświadczenia Sensinum to zapewnienie sobie stabilnego środowiska do pracy i wsparcia w dążeniu do końcowego sukcesu, jakim jest wdrożenie gotowego produktu na rynek.

Autor: Sebastian Pracuch - Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Specjalizacja Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu. Swoje zainteresowania zawodowe od wielu lat skupia na zagadnieniach związanych z tworzeniem rozwiązań informatycznych dla sektora ochrony zdrowia. W spółce Sensinum pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Jest odpowiedzialny za kreowanie i rozwój produktów, nadzór nad realizacją kluczowych projektów oraz inicjowanie prac badawczo-rozwojowych.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *