Startuje Akademia Ready for Equity

30-09-2010, 09:08

Akademia Ready for Equity to paneuropejski projekt szkoleń przygotowujących do transakcji kapitałowych o podwyższonym ryzyku. Celem projektu jest aktywizacja i profesjonalizacja prężnie rozwijającego się europejskiego rynku Aniołów Biznesu.

Program szkoleń jest efektem 4 lat badań prowadzonych przez organizacje partnerskie z 9 krajów UE. Polskim partnerem projektu jest Lewiatan Business Angels – sieć inwestorów prywatnych skupionych przy PKPP Lewiatan.

>> Czytaj też: Zrealizuj swój pomysł na biznes z Aniołami Biznesu

Sonda
Masz pomysł na swój własny biznes?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W ramach Akademii RfE! prowadzone będą dwa programy szkoleniowe. Pierwszy, skierowany do inwestorów, będzie koncentrował się na metodach oceny projektów biznesowych. Drugi, adresowany do przedsiębiorców, będzie uczył tworzenia modelu biznesowego i jego prezentacji w sposób korespondujący z oczekiwaniami Aniołów Biznesu.

- W Polsce jest wiele szkoleń dla przedsiębiorców, koncentrują się one jednak na sposobach pisania biznesplanów, wniosków o dotację, kwestiach czysto technicznych. Nie ma obecnie dobrego merytorycznie programu przygotowującego do procesu transakcyjnego, do współpracy z inwestorami. Słabe przygotowanie sprawia, że wiele dobrych pomysłów nigdy nie wchodzi w fazę realizacji - mówi Jacek Błoński, szef LBA, jedyny certyfikowany trener Ready for Equity w Polsce.

Pierwsze szkolenia w ramach Akademii RfE! w Polsce odbędą się na przełomie grudnia i stycznia.

>> Czytaj też: Jak sięgnąć po pieniądze z nieba?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy