Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Starter Rocket: 30 tys. zł na wejście i więcej dla najlepiej rokujących startupów

22-10-2015, 12:42

14 października ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Starter Rocket – odbywającego się w Gdańsku programu akceleracyjnego skierowanego do innowacyjnych projektów o globalnym potencjale.

Udział w akceleracji to dla startupów szansa na przyspieszony start, możliwość spotkania i skorzystania z wiedzy ekspertów oraz wsparcie finansowe – w sumie nawet do 180 tys. zł dla najlepiej rokujących spółek.

Zwycięzcy mogą liczyć m.in. na:

  • wsparcie merytoryczne od najlepszych ekspertów z branży,
  • 30 tys. zł dla każdej spółki na wejściu,

a dla najlepszych:

  • dodatkowa pula do 150 tys. zł,
  • możliwość coinwestycji przez fundusze kapitałowe i aniołów biznesu,
  • szansa na sprawdzenie swoich pomysłów na rynkach zagranicznych, m.in. poprzez udział (za pominięciem pierwszego etapu rekrutacji) w spotkaniu wyłaniającym pomysły do berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play.

Druga edycja programu skierowanego do projektów z różnych branży (m.in. nowe technologie, IT, rozwiązania mobilne, energetyczne, naukowe oraz odznaczające się dużym wpływem społecznym) potrwa 5 miesięcy. Oprócz styczniowego spotkania rekrutacyjnego, tzw. Preparation Camp, który pomoże wyłonić najlepsze ze zgłoszonych pomysłów, uczestników czeka: 7 weekendowych zjazdów odbywających się w trybie co 2-3 tygodniowym; ponad 100 godzin mentoringu; doradztwa; szkoleń; warsztatów i networkingu biznesowego z ekspertami i inwestorami z kraju i zagranicy.

– Tegoroczna edycja to przede wszystkim wsparcie w postaci znanych i cenionych na globalnym, startupowym rynku partnerów strategicznych i inwestorów. Wśród grona ekspertów nie zabraknie doświadczonych przedsiębiorców, tj. Marcin Kurek z Protos Venture Capital. Oprócz wiedzy, duży nacisk kładziemy na networking i wspólną pracę, która pozwala odnaleźć u innych kompetencje, których nam brakuje i stworzyć silny zespół. Dlatego chętnym umożliwiamy skorzystanie z mieszkania i przestrzeni do rozwoju pomysłów w gdańskim Clipsterze – mówi Magdalena Smolak ze STARTERA.

O tym, że warto wziąć udział w akceleracji przekonują ubiegłoroczni finaliści pierwszej edycji programu, wśród których jest m.in. dr Poket – aplikacja, która umożliwia sprawdzenie informacji o negatywnych skutkach łączenia danych medykamentów i wspierające ją rozwiązanie ułatwiające zażywanie leków w odpowiednim czasie i w odpowiedniej dawce.

– Pomysł to tylko początek drogi do sukcesu. Starter Rocket dał nam paliwo niezbędne do wystartowania i przekucia idei w realny i, co najważniejsze, przynoszący dochody biznes. Po akceleracji nasz pomysł został dostrzeżony – posypały się kolejne nagrody i wyróżnienia, m.in. zakwalifikowanie się do programu Google Lauchpad, udział w finale międzynarodowego konkursu infoShare Startup Contest czy Startup Sauna oraz nagroda dla jednego z najlepszych startupów wyróżnionych podczas Central European Startup Awards – mówi Marcin Michalak, wspołzałożyciel dr Poket.

Rekrutacja pomysłów potrwa do 9 listopada. Pięć do siedmiu projektów, które po Preparation Camp zakwalifikują się do programu, czekają spotkania z ekspertami oraz zjazdy przepełnione warsztatami i szkoleniami (m.in. na temat przywództwa w biznesie, zarządzania zasobami ludzkimi, Lean Canvas, Design Thinking, prawa, zarządzania biznesem, brandingu, marketingu, księgowości, sprzedaży czy prezentacji przed inwestorami). Program zakończy majowy finał, tzw. Rocket Spotlight Demo Day, podczas którego najlepsze startupy zaprezentują się przed inwestorami z całego świata.

Zgłoszenia do udziału w Starter Rocket odbywają się za pośrednictwem formularza.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a partnerami strategicznymi – Axel Springer Plug&Play Accelerator i Microsoft.