Spotify z okazji świąt udostępnia... odświeżony album z kultowym All I Want for Christmas Is You

26-11-2019, 11:56

Z okazji 25. rocznicy wydania przeboju “All I Want for Christmas Is You”, amerykańska wokalistka Mariah Carey we współpracy z serwisem Spotify, przygotowała dla swoich fanów nową wersję albumu z piosenką, która została odtworzona w tej muzycznej aplikacji już ponad 520 milionów razy. Zgadniesz jakiej muzyki słuchają użytkownicy Spotify w Polsce w czasie świąt?

W ubiegłym roku popularność piosenki w serwisie wzrosła o ponad 2000% w okresie październik - grudzień. Chociaż święta są zdecydowanie okresem, w którym przebój wokalistki ma najwięcej streamów, to użytkownicy z całego świata słuchają go przez 365 dni w roku.

Według danych serwisu Spotify, świąteczny przebój Mariah został dodany do 12 milionów playlist. Dodatkowo ponad 1000 razy był wykonywany przez innych artystów, w tym Michaela Bublé, Milosa Foremana, Clementine Duo, Fifth Harmony i innych.

Odświeżony album zatytułowany „Mariah Carey's All I Want For Christmas Is You Enhanced Album” zawiera świąteczne piosenki, w wykonaniu wokalistki. Również te pochodzące z płyty Merry Christmas (Deluxe Anniversary Edition). Płyty można posłuchać pod tym linkiem.

Jakiej jeszcze muzyki słuchają użytkownicy Spotify w Polsce w czasie świąt? Jak pokazują dane serwisu z 2018 roku, numerem 1 pozostaje “All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey. Drugie miejsce zajmuje słynne “Last Christmas” zespołu Wham, a listę top 10 zamyka “Jingle Bell Rock” Bobby Helmsa. Oto polskie zestawienie:

  1. Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
  2. Wham! - Last Christmas
  3. Ariana Grande - Santa Tell Me
  4. Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone
  5. Chris Rea - Driving Home for Christmas - 2019 Remaster
  6. Dean Martin - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
  7. Justin Bieber - Mistletoe
  8. Daryl Hall & John Oates - Jingle Bell Rock - Daryl's Version
  9. Andy Williams - It's the Most Wonderful Time of the Year
  10. Bobby Helms - Jingle Bell Rock.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy