Spadają przychody i zyski Nvidii

13-05-2012, 16:43

Nvidia udostępniła pod koniec tygodnia raport finansowy, który trudno nazwać optymistycznym. Pomimo rozległych planów koncern przechodzi obecnie trudny okres. Rosnąca konkurencja na mobilnym rynku utrudnia amerykańskiej spółce rozwinięcie skrzydeł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W pierwszym kwartale 2013 roku fiskalnego przychody Nvidii sięgnęły 924,9 milionów dolarów, a zatem tylko o 3% mniej niż w trzy miesiące wcześniej - czytamy w raporcie finansowym firmy. Znacznie pogorszyły się za to ogólne zyski, które spadły aż o 47,9% do 60 milionów dolarów.

Czytaj także: HTC będzie tworzyło własne procesory

Choć spadki w przychodach rzadko spotykają się z radością wśród akcjonariuszy, w tym przypadku prognozowano jeszcze większe tąpnięcie, a zatem Nvidia może być po części zadowolona ze swojego wyniku. Koncern nie uzasadnia przy tym zbyt szczegółowo przyczyn tak dużych różnic w przychodach kwartał do kwartału.

Gdy Samsung czy HTC budują własne procesory dla smartfonów, Nvidii coraz trudniej jest przebić się ze swoimi podzespołami Tegra. Koncern przyznał jednak przy okazji podawania wyników finansowych, że nie ma co liczyć na udostępnienie jeszcze w tym roku procesora z zintegrowaną obsługą szybkich sieci bezprzewodowych LTE.

Jeszcze w drugiej połowie tego roku mają się jednak pojawić smartfony, które będą wykorzystywały procesory Nvidii, a także dodatkowe moduły LTE innych producentów. Rozwiązanie takie, choć jest nieco droższe, pozwala na budowanie bardziej zaawansowanych technologicznie 4-rdzeniowych sprzętów bez konieczności oczekiwania na zintegrowany układ.

Czytaj także: Galaxy S III z procesorem Exynos


Źródło: Nvidia


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.