SmartThings Find, czyli szybka lokalizacja urządzeń Samsung Galaxy

05-01-2021, 23:09

Firma Samsung Electronics zaprezentowała SmartThings Find - nowe rozwiązanie, które umożliwia szybką lokalizację urządzeń z rodziny Galaxy. Funkcja działa na urządzeniach z systemem Android 8 lub nowszym. Do lokalizacji smartfonów, tabletów, smartwatchy i słuchawek Galaxy SmartThings Find wykorzystuje Bluetooth Low Energy (BLE) oraz technologię ultraszerkopasmową (UWB).

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po dokonaniu szybkiej rejestracji, użytkownicy SmartThings Find mogą w prosty sposób lokalizować swoje urządzenia, poczynając od smartfonów, tabletów i smartwatchy, aż po każdą ze słuchawek bezprzewodowych oddzielnie. Niezależnie od tego, czy Galaxy Note20 Ultra zsunął się za sofę, czy użytkownik nie może zlokalizować swoich Galaxy Buds Live, czy też dla bezpieczeństwa pozostawił Galaxy Watch3 w tylko sobie wiadomym miejscu, a teraz nie może go odnaleźć, usługa SmartThings Find pozwoli na bezpieczne zlokalizowanie wszystkich urządzeń Galaxy, dzięki łatwej w obsłudze aplikacji SmartThings.

SmartThings Find pozwala na sprawną lokalizację zagubionych urządzeń, nawet gdy pozostają one w trybie offline. Wybierając opcję bezpiecznego korzystania ze swojego smartfonu lub tabletu Galaxy użytkownik umożliwia wyszukanie urządzenia w przypadku zaginięcia innej osobie, również korzystającej z aplikacji SmartThings.  Urządzenie pozostające w trybie offline przez 30 minut, wysyła sygnał BLE, który jest odbierany przez inne urządzenia. Zgłoszenie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThings Find sprawia, że każdy smartfon lub tablet Galaxy z włączoną funkcją pomocy w odnajdywaniu zaginionych urządzeń, powiadomi serwer firmy Samsung o lokalizacji zgubionego urządzenia. Z kolei serwer prześle tę informację do właściciela. Wszystkie dane użytkowników SmartThings Find są szyfrowane i bezpiecznie chronione, dzięki czemu lokalizacja urządzenia nie zostanie ujawniona nikomu poza jego właścicielem.


Następny artykuł » zamknij

Plus poszerza zasięg 5G


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag SmartThings Findtag Samsungtag Galaxy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.