Smartfon i konsola w jednym urządzeniu (na Androidzie 3.0)

12-08-2010, 13:51

Sony Ericsson może wprowadzić na rynek urządzenie na Androidzie, będące czymś pomiędzy telefonem Samsung Captivate a konsolą PSP Go - dowiedział się Engadget. Znaczenie Androida na rynku mobilnej rozrywki może dzięki temu znacznie wzrosnąć.

Nie ma żadnych oficjalnych informacji o nowym urządzeniu. Engadget dowiedział się o nim z "zaufanego źródła". Nie jest znana nawet robocza nazwa nowego telefonu do gier.

Według Engadget Sony Ericsson ma stworzyć nową platformę gier, ekosystem oraz urządzenie. To urządzenie ma przypominać smartfony z wysuwaną klawiaturą, z tym że w miejscu klawiatury QWERTY znajdą się kontrolery gier: D-pad, długi touchpad  oraz tzw. shoulder buttons.

Ponadto smartfon ma mieć duży ekran (od 3,7 do 4,1 cala) oraz mocny procesor 1 Ghz Snapdragon. Rozważano umieszczenie w urządzeniu aparatu 5 Mpx. Smartfon może ukazać się pod marką Xperia, ale może też być oznaczony logiem PlayStation. 

>>> Czytaj: Polacy chcą płatnych aplikacji w Android Market

Oprogramowanie, na którym będzie bazowało urządzenie, to Android 3.0. Razem z nim mogą się pojawić gry na Androida, które potem mogą być dostępne dla innych telefonów spełniających odpowiednie wymagania sprzętowe. Być może w Android Market pojawi się osobna kategoria takich aplikacji.

Engadget sugeruje, że może to być początek prawdziwie trójwymiarowych gier na Androida, które będą przypominać produkcje na PSP. Szczegóły w tekście pt. Exclusive: Sony Ericsson to introduce Android 3.0 gaming platform and PSP Go-like smartphone.

Według Engadget urządzenie może się pojawić na rynku w październiku. Wydaje się, że to bardzo szybko. Google pracuje dopiero nad systemem Android 3.0 i do tej pory wszyscy spodziewali się, że będzie on gotowy na grudzień. Data wydania to jedyny element doniesień Engadget, który wydaje się mało prawdopodobny. Poza tym można być pewnym, że firmie Google zależy na przygotowaniu Androida do rynku mobilnych gier, a Sony może w tym pomóc.

>>> Czytaj: App Store: Wypróbuj, zanim kupisz


Następny artykuł » zamknij

Polski Internet ma 19 lat!

Źródło: engadget
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031