Skype WiFi na iOS - sposób na tani internet w podróży

18-08-2011, 07:38

Skype WiFi to aplikacja, która umożliwia korzystanie z płatnych sieci Wi-Fi z wykorzystaniem kredytów Skype'a. Od wczoraj jest ona dostępna także w wersji dla urządzeń z systemem iOS. Posiadacze iPhone'ów i iPadów mogą dzięki niej zaoszczędzić na kosztach łączenia się z siecią.

Aplikacja Skype WiFi (znana wcześniej jako Skype Access) jest już dostępna w App Store. Korzystanie z niej wymaga multitaskingu, więc jest możliwe na urządzeniach z systemem iOS 4.1 lub nowszym. Aplikacja umożliwia korzystanie z ponad 1 mln płatnych sieci Wi-Fi na całym świecie, m.in. w hotelach, na lotniskach, w restauracjach itd. Użytkownik nie musi więc kupować karnetu na usługi Wi-Fi, jeśli chce jedynie sprawdzić e-mail lub zajrzeć na serwis społecznościowy.

>>> Czytaj: Skype: Nie musimy być tańsi od Google Voice

Skype WiFi - przed zalogowaniem i przed połączeniem z siecią
fot. Skype - Skype WiFi - przed zalogowaniem i przed połączeniem z siecią

Skype WiFi to aplikacja darmowa, więc osoby podróżujące mogą ją zainstalować na wszelki wypadek. Użytkownik płaci za minutę połączenia z siecią, a ceny zaczynają się od 5 eurocentów za minutę (cena może być wyższa w zależności od operatora). Nie ma limitu danych, które można pobrać lub wysłać.

Korzystanie z aplikacji jest proste. Należy ją otworzyć i podać dane logowania Skype'a. Aplikacja ustali, czy użytkownik znajduje się w zasięgu sieci wspierającej płatność kredytami Skype'a. Użytkownik zobaczy informację o operatorze sieci oraz cenie za minutę połączenia. Wciskając przycisk Go Online, uzyskuje się dostęp do sieci.

Firma Skype przygotowała promocję z okazji udostępnienia Skype WiFi na iOS. Z aplikacji będzie można korzystać bezpłatnie przez maksymalnie 60 minut w dniu 20 sierpnia od godziny 0:00 czasu BST do godz. 23:59 tego czasu. To oznacza, że na terenie Polski darmowy dostęp będzie możliwy przez 24 godziny, od godz. 1:00 w sobotę 20 sierpnia.

>>> Czytaj: Powstanie Skype dla Xboksa 360


Następny artykuł » zamknij

Lenovo podwaja zysk

Źródło: Skype Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy