SkyCash: Bilet komunikacji miejskiej kupisz przez komórkę

16-09-2010, 16:13

SkyCash uruchomił system umożliwiający dokonanie całego procesu zakupu biletu komunikacji miejskiej, w tym rejestracji do systemu i zasilenia środkami, z poziomu telefonu komórkowego. Transakcję można bez problemu zrealizować nawet po wejściu do autobusu. Na początek usługa działa we Wrocławiu.

Żeby kupić bilet poprzez SkyCash, należy wpisać numer boczny autobusu widniejący też wewnątrz pojazdu i wybrać bilet (normalny, ulgowy, jednorazowy lub czasowy). Użytkownik otrzymuje na swoją komórkę specjalną grafikę, tzw. kod 2D, który jest podstawą do kontroli biletów.

>> Czytaj też: EKG przez telefon w Polsce?

Sonda
Czy płatność przez komórki się przyjmie?
  • Tak
  • Nie
  • Zostanę przy tradycyjnych praktykach
wyniki  komentarze

SkyCash jako pierwszy system w Polsce pozwala na dokonanie wszystkich czynności związanych z zakupem biletu z poziomu telefonu komórkowego – powiedział Piotr Warsicki, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA. – Doładowania środków do portmonetki można dokonać przez Premium SMS, ale najbardziej praktyczne i tanie jest doładowanie z konta bankowego czy też innego telefonu, bo system pozwala na przelewy pomiędzy wszystkimi abonentami telefonów komórkowych w Polsce.

SkyCach - program
fot. - SkyCach - program
Już teraz można płacić ze SkyCash za bilety komunikacji miejskiej, kursy taksówką, kupować w blisko 8 tys. sklepów internetowych, doładowywać konta prepaid oraz rozliczać się ze znajomymi, przesyłając pieniądze pomiędzy telefonami. Zaletą SkyCash jest uniwersalność zastosowań i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości online i kart płatniczych na telefony z popularnymi systemami operacyjnymi, jak iOS, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz już wkrótce BlackBerry.

SkyCach - kod 2D, który jest naszym biletem
fot. - SkyCach - kod 2D, który jest naszym biletem
Od września działa również pierwsza korporacja taksówkowa korzystająca ze SkyCash. To fajny i tani sposób płatności – mówi Arkadiusz Trzeciak, właściciel Green Taxi. –Myślę, że płacenie za taksówkę za pomocą komórki przyjmie się w Olsztynie. To jest jak z kartami kredytowymi: dawniej niewiele osób z nich korzystało, dziś wszyscy chodzą z plastikami.

>> Czytaj też: Czy płatności NFC są bezpieczne?

Żeby zostać użytkownikiem SkyCash, należy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres m.skycash.com i zainstalować aplikację.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy