Skradziono wirtualnego wojownika, a policja już szuka sprawcy

23-02-2012, 15:08

Policjanci poszukują internetowego oszusta, który wyłudził od jednego z graczy stworzoną przez niego postać z gry sieciowej. Za wirtualne oszustwo grozi rzeczywista kara, bo postać internetowego wojownika ma wartość liczoną w prawdziwych złotówkach. Pokrzywdzony wycenił ją na 300 złotych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W poniedziałek do tomaszowskiej komendy zgłosił się 17-letni mieszkaniec Przemyśla, twierdząc, że został oszukany. Zaskoczeniem dla policjantów był przedmiot oszustwa. Młodzieniec twierdził, że ktoś wyłudził od niego wirtualnego rycerza.

17-latek wystawił swojego wojownika na jednej z aukcji internetowych i miał w zamian otrzymać inne postacie. Po przekazaniu rycerza nie otrzymał jednak umówionych postaci. Strata miała być tym bardziej dotkliwa, że gracz od dłuższego czasu systematycznie rozbudowywał swoją postać, dokupując dla rycerza lepsze pancerze i uzbrojenie. W sumie wartość oszukany strat wycenił na kwotę 300 złotych.

Czytaj też: Zgłosiła kradzież statku kosmicznego

Choć przedmiot nie istniał realnie, to strata jest jednak rzeczywista. I w tym przypadku w grę wchodzą już normalne przepisy. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Warto przypomnieć, że policjantom już nie raz udawało się odnaleźć złodziei wirtualnych postaci, o czym pisaliśmy jakiś czas temu w Dzienniku Internautów.


Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.