Sharp planuje wydanie smartfona 3D (wideo)

04-08-2010, 11:04

Japoński producent urządzeń nie poddaje się w walce przeciwko Apple. Jeszcze w tym roku ma zostać udostępnione rewolucyjne urządzenie. Pytanie tylko, czy użytkownicy są na takie nowinki gotowi?

Jak mówi przedstawicielka firmy, jeszcze w tym roku ma zostać udostępniony na wielu światowych rynkach smartfon wyposażony w panel 3D, który wyświetli trójwymiarowy obraz bez konieczności używania do tego celu specjalnych okularów.

Czytaj także: Microsoft KIN: prawie-smartfony znikną z rynku

Co jeszcze ciekawsze, telefon będzie także w stanie rejestrować wideo 3D, co na chwilę obecną jest prawdziwym ewenementem. Sharp zaprezentował technologię umożliwiającą wyświetlanie obrazu już w kwietniu, na razie jednak żadne seryjne urządzenie nie wykorzystywało jej dobrodziejstw.

Warto przypomnieć, że japoński producent obecnie nie ma zbyt wielu sukcesów na swoim koncie, jeśli chodzi o produkcję smartfonów. Urządzenia KIN, które przygotował na zlecenie Microsoftu okazały się dużą porażką i zostały wycofane ze sprzedaży już po trzech miesiącach od ich premiery.

Także tym razem można mieć spore wątpliwości, czy użytkownicy pokochają technologię 3D. Bez odpowiedniej promocji urządzenie może zostać potraktowane bardziej jako ciekawostka niż faktyczny konkurent dla iPhone'a.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag Smartfontag Sharptag Microsofttag 3D
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy