Sejf rurowy – dlaczego warto go mieć?

27-01-2020, 11:47

Sejfy rurowe są nietypową odmianą tradycyjnych sejfów ściennych. Mają one kształt walca i można je wmontować w ścianę, bez nadmiernego naruszania konstrukcji pomieszczenia.

sejf rurowy

Dyskretne urządzenie

Sejf rurowy jest niewielkich rozmiarów, dlatego świetnie nadaje się do przechowywania kosztowności i dokumentów. Można go łatwo przysłonić np. niewielkim obrazkiem albo atrapą gniazdka elektrycznego. Poza tym, po wyjęciu rury, sejf można przenieść i przepakować w innym miejscu. Urządzenie nie musi być montowane na ścianie. Równie dobrze, sejf rurowy można umieścić w podłodze i przysłonić dwiema ruchomymi klepkami.

Łatwa instalacja

Dużą zaletą sejfu rurowego jest fakt, że można go zainstalować podtynkowo w istniejącym budynku. Jest to ogromne ułatwienie, zwłaszcza, że tradycyjny sejf ścienny w formie prostopadłościanu, należy planować już na etapie projektu domu. Instalacja sejfu rurowego jest łatwiejsza, z racji jego kształtu i niewielkich rozmiarów. Montowanie podtynkowe wymaga pracy, ale nie jest niemożliwe.

Możliwość ukrycia w nietypowych miejscach

Dzięki temu, że sejf rurowy jest niewielkich rozmiarów, można go montować w nietypowych miejscach. Przykładami niekonwencjonalnych lokalizacji sejfu są: framuga drzwi albo strop. Z łatwością umieszcza się go w ścianie i podłodze. Trzeba pamiętać, że mimo mniejszych rozmiarów, sejf rurowy jest tak samo bezpieczny jak pudełkowy. Tego rodzaju urządzenia są mniej popularne, niż skrzynkowe odpowiedniki. Złodzieje nawet nie zdają sobie sprawy, że sejf rurowy może być zainstalowany w budynku, zazwyczaj szukają tradycyjnych prostopadłościanów.

Sejf rurowy jest bardzo wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu. Sejf jest doskonałym miejsce do przechowywania gotówki, papierów wartościowych, dokumentów, broni, dysków, komputerów i papierów wartościowych. Oczywiste jest to, że w tego rodzaju urządzeniu mienie jest bezpieczne podczas pożaru lub powodzi. Wysokiej klasy sejfy posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i odporności pożarowej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

Warto przeczytać:

  Tematy pokrewne:  

  tag sejf rurowytag sejf
  To warto przeczytać


  fot. InFakt  fot. Kaspersky  fot. Revolut


    
  znajdź w serwisie


  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy  

  idealdesign.pl - meble designerskie
  « Czerwiec 2021»
  PoWtŚrCzwPtSbNd
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930 
  Serwisy specjalne: