Scottie Go! Ciekawa polska gra do nauki programowania dla najmłodszych [wideo]

06-12-2016, 15:35

Scottie Go! łączy kartonowe klocki do pisania kodu z darmową aplikacją na platformy mobilne.

Naucz się programować przez zabawę

Celem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do rozpoczęcia swojej programistycznej przygody, jak również zaszczepienie w nich umiejętności logicznego myślenia, planowania, czy precyzyjnego prezentowania myśli.

Na głównego bohatera (robota Scottiego) czekają rozmaite misje. Zadaniem gracza jest pomóc kosmicie je ukończyć, co może zrobić sterując Scottiem przy pomocy ułożonych z klocków programów. Następnie za pomocą aplikacji gracz skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Po zeskanowaniu programu Scottie wykona go w aplikacji mobilnej linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Gracz na bieżąco może weryfikować swoje pomysły i samemu zdecydować jak dojdzie do celu.

Do domu i do szkoły

Nowatorski produkt poznańskich naukowców może być wykorzystywany jako podstawowe narzędzie do wprowadzania i nauki programowania. W wersji edukacyjnej gra jest zgodna podstawą programową w polskich szkołach, zawiera 91 zadań, dodatkowe materiały dla nauczycieli oraz dostęp do specjalnego konta „Nauczyciel”. 

Gra składa się z pudełka ze 179 kartonowymi klockami i darmowej aplikacji dla urządzeń mobilnych – smartfonów/tabletów (Android, iOS) oraz komputerów PC (Windows).

Polacy ruszają na podbój globalny

Scottie Go! przygotował zespół programistów i naukowców z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) blisko współpracujących z nauczycielami, praktykami pracującymi z dziećmi w wieku szkolnym. Komercjalizacją projektu i jego rozwojem globalnym zajmuje się inkubator technologiczny NeticTech. Aktualnie gra dostępna jest w polskiej, angielskiej i hiszpańskiej wersji językowej. Jej autorzy mają ambicje uczynić z niej produkt globalny.

scottiego

 

scottie go gra

 

scottie go gra

 

Grę można kupić w cenie od 170 zł.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy