SATUS o rynku Private Equity/Venture Capital w Polsce

16-02-2012, 07:04

Jaki jest rynek Equity/Venture Capital w Polsce? Jak się rozwija, jakie panują na nim obecnie trendy i w jaką stronę zmierza? Z jakimi barierami stykają się pomysłodawcy, a jakie czynniki kształtują nowe przedsięwzięcia? Na te oraz wiele innych pytań starają się odpowiedzieć w opracowanym raporcie analitycy grupy SATUS.

Rozwój MSP ma wpływ na rozwój całej gospodarki, szczególnie w czasach spowolnienia gospodarczego. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają coraz większe znaczenie w tworzeniu krajowego PKB. Fundusze typu PE/VC to duże wsparcie dla sektora MSP, w tym również (a może przede wszystkim) dla pomysłów innowacyjnych, ryzykownych i pionierskich w swojej dziedzinie. Wsparcie - co ważne - nie tylko kapitałowe. Wiedza i doświadczenie funduszy Venture Capital to wartość, która często wyprzedza swoim wkładem w rozwój projektu możliwość jego finansowania.

Czytaj też: Pierwszy Startup Sprint zakończony (fotoreportaż)

Według ekspertów SATUS jest coraz więcej dostępnych środków dla spółek z obszaru MSP. Szczególnie poszukiwane przez fundusze PE/VC są wysokomarżowe spółki z sektora usług dla biznesu, branży medycznej i telekomunikacyjnej, firmy z obszaru FMCG czy też specjalistyczne podmioty, które w najbliższych latach mogą być beneficjentami zwiększonych nakładów w sektorze energetycznym.

Również spółki będące liderami na rozdrobnionym rynku mogą liczyć na wsparcie funduszy w procesie konsolidacji. Fundusze te poszukiwać będą intensywnie projektów o wysokiej stopie zwrotu z obszaru: IT, e-commerce, technologii mobilnych, sektora telekomunikacyjnego oraz mediów elektronicznych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031