Samsung rozważa ugodę z Apple

20-05-2012, 13:57

JK Shin szefujący mobilnemu oddziałowi Samsunga przyznał, że firma jest otwarta na rozmowy związane z zakończeniem sporów patentowych. Już teraz w grę wchodzi kilka scenariuszy, jednak ich realizacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Jest wielka przepaść w walce patentowej z firmą Apple, jednak wciąż mamy kilka możliwych rodzajów negocjacji - powiedział JK Shin (zob. Reuters, Samsung's mobile chief says has options to settle war with Apple).

Czytaj także: Sprzedaż kluczowych dla HTC smartfonów opóźniona

Koreański koncern rozważa m.in. możliwość udostępniania niektórych swoich technologii firmie Apple, jeśli ona zgodzi się na identyczne kroki w stosunku do Samsunga. Pomimo zapewnień o dobrych chęciach, na razie nie można jednak liczyć na szybkie zakończenie się sporów trwających między firmami w sądach na całym świecie.

Warto przypomnieć, że Samsung wciąż jest największym dostawcą podzespołów dla firmy Apple pomimo niedawnych obaw ze strony inwestorów. Akcjonariuszy zaniepokoiło złożenie przez amerykańskiego giganta zamówienia na pamięci DRAM w firmie Elpida, a nie u Samsunga.

Analitycy uznali jednak takie kroki wyłącznie za chęć dywersyfikacji źródeł podzespołów do nowych urządzeń, które nie powinny mieć większego wpływu na ogólne wyniki SamsungaŻadna firma nie chce mieć tylko jednego dostawcy - zauważa Monika Garg z firmy analitycznej Pacific Crest. - Biorąc to pod uwagę, myślę, że po prostu starają się lepiej dostosować skalę dostaw do dwóch czy trzech producentów. Nie sądzę, żeby Apple chciało zrywać swoje kontakty z Samsungiem.

Czytaj także: Apple przygotowuje smartfona z większym ekranem


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.