Samsung rozpoczyna produkcję przezroczystych ekranów

18-01-2012, 15:11

46-calowe ekrany LCD od Samsunga, przez które będzie można oglądać obiekty widoczne zna nimi, mają znaleźć zastosowanie na przykład w lodówkach.

Produkcja nowych podzespołów rozpocząć się ma już w styczniu, a 46-calowe panele tego typu będą największymi, jakie pojawią się na rynku w najbliższym czasie. Samsung chce w ten sposób dotrzeć do kolejnej niszy, która może okazać się bardzo zyskowna.

Czytaj także: Samsung i Intel połączą swoje platformy mobilne

- Przezroczyste panele, czyli istniejąca aplikacja technologii wyświetlaczy następnej generacji, oferuje nieograniczony potencjał zmieniania tego, jak postrzegamy otaczający nas świat - powiedział Younghwan Park z Samsunga. Jego zdaniem podzespoły tego typu zyskają ogromną popularność w ciągu najbliższych kilku lat.

- Jako silny partner rynku wyświetlaczy Samsung planuje rozwijać nowe technologie, by stworzyć kolejny motor napędowy dla swojego oddziału LCD - zapewnił Park. 46-calowy ekran południowokoreańskiej korporacji oferować ma kontrast 4500:1, a także rozdzielczość 1366x768 pikseli.

Samsung poinformował na początku tygodnia, że w tym roku zamierza przeznaczyć na inwestycje rekordową sumę 41,4 miliarda dolarów. Według analityków będą to wydatki związane właśnie z rozwojem ekranów (w tym OLED), ale także fabryk produkujących procesory oraz układy pamięci.

Czytaj także: Samsung i wygodniejsze urządzenia do dzielenia się obrazami


Źródło: Samsung, DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy