Samsung ograniczy maksymalny poziom naładowania baterii w Note7

02-11-2016, 10:11

W związku z niepokojącymi doniesieniami firma Samsung Electronics Europe ogłosiła wydanie nowej aktualizacji oprogramowania dla wszystkich urządzeń Note7 w Europie. Ma ona ograniczyć maksymalny poziom naładowania baterii do 60%.

Od poniedziałku (31 października) nowa aktualizacja jest wprowadzana w całej Europie. To najnowszy środek podjęty przez firmę w celu ograniczenia ryzyka dla klientów, a jednocześnie nakłonienia wszystkich użytkowników urządzeń Note7 w Europie do ich natychmiastowej wymiany.

Do tej pory w Europie wymieniono dwie trzecie wszystkich urządzeń Note7. Klienci mogą zdecydować się na zwrot wszystkich kosztów lub wymianę na Samsung Galaxy S7 Edge, przy czym różnica w cenie jest również rekompensowana przez firmę. 

Nowa aktualizacja oprogramowania jest podobna do poprzedniej, wprowadzonej we wrześniu dla urządzeń Note7 w całej Europie. Jak informują przedstawiciele firmy aktualizacja oprogramowania ograniczyła ryzyko dla klientów, ponieważ nie odnotowano żadnych incydentów z udziałem urządzeń, na których została zainstalowana.

- Naszym bezwzględnym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów. Nowa aktualizacja oprogramowania baterii została zaprojektowana specjalnie po to, by przypomnieć wszystkim użytkownikom Note7 o wymianie urządzenia w możliwie jak najkrótszym terminie w ramach lokalnego Programu Wymiany Note7 - tłumaczy Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy firmy Samsung Electronics w Polsce. - Chcielibyśmy raz jeszcze przeprosić za niedotrzymanie standardu doskonałości produktów, jakiego nasi klienci  od nas oczekują i serdecznie dziękujemy za dalsze zrozumienie i współpracę.

Więcej informacji na temat Programu Wymiany Note7


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy