Samsung: Nie możemy polegać na Google'u

29-09-2011, 14:20

Południowokoreański producent nie szczędzi krytyki pod kątem Google'a. Samsung stał się szczególnie ostrożny, po tym,jak wyszukiwarkowy gigant ogłosił zakup mobilnego działu Motoroli.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W rozmowie z Korea Times przedstawiciel Samsunga powiedział, że firma stara się zabezpieczyć swoje mobilne platformy, by lepiej przygotować się do walki z Apple'em.

Czytaj także: Google+ z inteligentnymi reklamami

Sonda
Podpisanie porozumienia Samsunga z Microsoftem było dobrym krokiem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Zauważamy, że wiele firm i komentatorów (w tym z Google'a) informowało o potencjalnie negatywnym wpływie patentów na Androida i innowacje w oprogramowaniu - zauważył przedstawiciel Samsunga. - Chcemy im powiedzieć: spójrzcie na nasze dzisiejsze ogłoszenie. Jeśli liderzy rynki tacy, jak Samsung czy HTC, mogą się porozumieć, czy to nie oznacza otwartej drogi do rozwoju?

Przy okazji zauważono również, że mało kto uwierzył, iż przejęcie Motoroli Mobility będzie korzystne dla całego ekosystemu Androida. Gdyby Samsung w to wierzył (...), zaczekałby z finalizowaniem porozumienia z Microsoftem - stwierdza Korea Times. Warto przypomnieć, że amerykański Departament Sprawiedliwości poprosił w czwartek korporację z Mountain View o dostarczenie dodatkowych informacji i materiałów związanych z przejęciem.

- Samsung wie, że nie może polegać na Google'u - powiedział przedstawiciel firmy. - Postanowiliśmy rozwiązać problemy związane z Androidem na własną rękę. Choć Samsung przyznaje, że będzie musiał płacić Microsoftowi za każde sprzedane urządzenie z "Zielonym Robotem", jednocześnie południowokoreańska firma ma zyskiwać na smartfonach wykorzystujących platformę Windows Phone.

Czytaj także: Samsung: Przemysł półprzewodników będzie rósł powoli w 2012 roku


Źródło: Korea Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.